Olympiacos, konuk ettiği Kızılyıldız’ı rahat geçti!

Olympiacos, Turkish Airlines EuroLeague’de Kızılyıldız’ı konuk etti. Kendi sahasında rahat bir oyun çıkaran Pire ekibi, karşılaşmayı 85-59 kazandı. 

Karşılaşmaya hızlı başlayan Olympiakos, taraftarının da desteğiyle verimli hücumlarla farkı ilk bölümde açtı. Pota altından Nikola Milutinov’un gösterdiği performansla skoru 7-2‘ye getirdi. Kızılyıldız, sıkı savunma yapmakta zorlanırken Georgios Printezis’in de devreye girmesi farkı, yedi sayıya çıkardı. Molanın ardından da reaksiyon göstermekte zorlanan Kızılyıldız’a karşı, fark çeyrek sonuna beş dakika kala çift haneye yükseldi (17-7). İlk 10 dakika, 22-13 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi.

Kızılyıldız, ikinci çeyrekte Taylor Rochestie ile yeniden maça ortak olmaya çalıştı. Arka arkaya gelen sayılarla fark devre sonuna yedi dakika kala altıya kadar düştü (28-22). Kenardan gelen oyuncularla Sırp ekibine imkan tanımayan Olympiacos, hücumlarını bir kez daha toparladı. Ioannis Papapetrou’nun ekstra katkısı, skoru 32-27‘ye getirdi. Daha rahat bir oyun ortaya koyan Olympiakos, soyunma odasına 47-37‘lik avantajla gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibine baskı uygulamaya devam eden Pire ekibi, farkı her geçen dakika açtı. Pota dibinde Milutinov adeta oyunu domine ederken farkı da 13 sayıya yükseltti (51-38). Bu bölümde Milutinov double-double’ı yoklarken ribaundlarını da rakibe kaptırmadı. Rochestie, yine dış atışlarla farkı az da olsa kapattı. Kızılyıldız, çeyrek sonunda acele hücumlarla verimsiz bir görüntü çizdi. Olympiacos, son 10 dakikaya 67-49 önde girmeyi başardı.

Olympiacos, oyunun kontrolünü bu dakikalarda tamamen eline aldı. Kızılyıldız cephesi ise oyun disiplininden koptu. Papapetrou’nun ekstra performansı devam ederken fark, 23 sayıya yükseldi (74-51). Son bölümde fazla dakika bulamayan Olympiakos oyuncuları süre buldu. Sfairopoulos’un öğrencileri, karşılaşmayı 85-59 skorla rahat kazanmasını bildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler