THY EuroLeague’in 19. haftasında Khimki Moskova’yı konuk eden Olympiacos, mücadeleden 71-57 galip ayrıldı ve Anadolu Efes takibini sürdürdü.

Olympiacos ilk beşi: Nigel Williams-Goss – Vassilis Spanoulis – Kostas Papanikolau – Sasha Vezenkov – Nikola Milutinov

Khimki Moskova ilk beşi: Dee Bost – Charles Jenkins – Garlon Green – Anthony Gill – Malcolm Thomas

Maçın başından itibaren üstünlüğü ele alan Olympiacos, rakibine sayıya ulaşma şansı vermezken ilk beş dakikada 14-3’lük üstünlük yakaladı. Bu üstünlüğünü çeyrek sonuna taşımayı başaran ev sahibi ekip, ilk çeyreği 20-11’lik üstünlükle geçti. İkinci çeyrekte savunma direncini artırarak rakibinin ritmini bozan Khimki Moskova, maça ortak olmayı başardı ve farkı çeyreğin ikinci bölümünde bir sayıya kadar düşürdü. Devamında momentumu yeniden Milutinov ile ele geçiren Olympiacos, Janis Strelnieks ile de son saniye üçlüğü buldu ve soyunma odasına 32-22 önde gitti.

İkinci yarıda oyunun seyrinin değişmesine izin vermeyen Olympiacos, oyunu stabil tuttu ve rakibini kendine yaklaştırmadı. Ev sahibi ekip, üstünlüğünü karar çeyreğine 55-36’lık skorla taşıdı. Karar çeyreğinde ufak tefek kıpırdanmalar gerçekleştiren Khimki’nin bu çabası rakibine yaklaşmak için yeterli olmadı. Khimki’nin ritmini bozan ve savunması sayesinde gardını düşürmeyi başaran Olympiacos, mücadeleden 71-57 galip ayrıldı ve 12. kez kazanarak Anadolu Efes’i takibini sürdürdü.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir