Turkish Airlines EuroLeague’in dokuzuncu haftasında Olympiacos, Real Madrid’i konuk etti. Karşılaşmadan 88-83 galip ayrılan Yunanistan temsilcisi EuroLeague’deki beşinci galibiyetini elde ederken Real Madrid bu sezonki ilk yenilgisini almış oldu.

Olympiacos’ta Nikola Milutinov sergilediği performansla takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.  27 dakika, beş saniye parkede kalan Milutinov 8 sayı, 9 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, 3 blok ve 25 verimlilik puanı üretti. 23 yaşındaki pota altı oyuncusu Real Madrid karşısında 3/5 iki sayı ve 2/2 serbest atış isabetiyle oynadı.

Nigel Willams-Goss da takımının galibiyetine önemli katkı yaptı. 31 dakika, 47 saniye parkede kalan Nigel Williams-Goss 23 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 25 verimlilik puanı üretti. Nigel Williams-Goss iki top yaptı. Birleşik Amerikalı oyuncu oyunda yer aldığı süre boyunca 4/10 iki sayı, 2/4 üç sayı ve 9/10 serbest atış isabeti kaydetti.

Ev sahibi ekipte Vassilis Spanoulis ise 20 sayı, 3 ribaund, 3 asist, 1 top çalma, 18 verimlilik puanı üretti. Vassilis Spanoulis dört top kaybı yaptı. Tecrübeli oyuncu parkede yer aldığı süre boyunca 2/4 iki sayı, 5/6 üç sayı ve 1/3 serbest atış isabetiyle oynadı.

Real Madrid’de Facundo Campazzo’nun performansı galibiyet için yeterli olmadı. 31 dakika, 13 saniye parkede kalan Campazzo 14 sayı, 2 ribaund, 13 asist, 2 top çalma, 24 verimlilik puanı üretti. Arjantinli oyun kurucu 3/4 iki sayı, 1/6 üç sayı ve 5/6 serbest atış isabetiyle oynadı.


Resmi istatistik servisi | Olympiacos – Real Madrid (EuroLeague)

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir