Olympiacos #EuroLeague’e farklı galibiyetle başladı

Turkish Airlines EuroLeague’in açılış haftasında Olympiacos sahasında Baskonia’yı konuk etti.

Karşılaşmaya sayıyla başlayan ekip Sasha Vezenkov’un basketiyle ev sahibi Olympiacos oldu. Baskonia’da ise takımın ilk yedi sayısının tamamı Steven Enoch’tan geldi. Maça gelen 7-7’lik eşitliğin ardından gelen 13-0’lık Olympiacos serisi ile skor 20-7’ye geldi. Vezenkov’un etkili oyunu devam etti ve çeyreğe noktayı koyan isim de o oldu. İlk 10 dakikalık bölüm Olympiacos’un 28-13’lük üstünlüğüyle sonuçlandı.

Olympiacos farkı devam ettirdi ve ikinci çeyreğin sonlarında 36-18 üstünlüğü sağlayarak rakibini ikiye katladı. Printezis üst üste iki basket bularak skoru 40-18’e getirdi. Olympiacos farkı gittikçe açmaya devam etti ve skor çeyreğin son dakikasında 47-20 oldu. İlk yarının son hücumunda ise kapanışı Baskonia yaptı ve soyunma odasına 47-22 Olympiacos üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarı ise skorda iki tarafın dengeli performansıyla başladı ancak Olympiacos farkı 20’nin üzerinde tutmayı başardı. Çeyreğin skor üstünlüğünü ele alan Baskonia oyunun içine giremese de 55-37 ile biraz silkinmeye başladı. Üçüncü periyot ise 63-42 Olympiacos üstünlüğüyle sona erdi.

Son 10 dakikalık periyot yine Olympiacos’un kontrolünde başladı. İlk beş dakikada iki takım da skor bulmakta zorlanırken ev sahibi ekip artık galibiyeti garantilemiş oldu. Maç tamamen koparken skor da 73-46’ya geldi. Maçın sonlarında da skorda pek değişim olmadı ve ev sahibi Olympiacos mücadeleyi 75-50 kazanarak Euroleague’e galibiyetle başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler