Olympiacos, Baskonia’yı mağlup etmesini bildi! #EuroLeague

Geçen sezon Anadolu Efes’le oynanan 5. maç sonrasında taraftarların sahaya girmesinden ötürü ceza alan ve maçı Heraklion stadında oynayan Olympiacos, Baskonia’yı 75-64 mağlup etti.

Olympiacos’un ilk beşi: Vangelis Mantzaris-Janis Strelnieks- Ioannis Papaetrou- Georgios Printezis-Nikola Milutinov

Baskonia’nın ilk beşi: Jayson Granger-Matt Janning-Janis timma-Tornike shengelia-Ilımane Diop

Georgios Printezis’in sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte Tornike Shengelia’nın cevabı gecikmedi: 2-4 iki takımında top kaybı yaptığı dakikalarda Jayson Granger ile sayı bulan Baskonia Olympiacos’a molayı aldırdı: 2-6 moladan Nikola Milutinov’un faul atışıyla dönen Olympiacos, savunmada sertliğini yükseltti ve Nikola Milutinov’un sayılarıyla öne geçti: 9-8 Jayson Granger ve Johannes Voigtmann ile sayılar bulan Baskonia, hücumda Olympiacos’u top kayıplarına zorladı ve tekrar öne geçti: 9-12 son bir dakikada iki takımda fazla sayı bulamazken Dimitris Agravanis’in sayılarıyla Olympiacos, ilk çeyreği 16-12 önde kapattı.

Vincent Poirier’in faulden bulduğu sayıyla başlayan ikinci çeyrekte Baskonia’ya cevap Vassilis Toliopoulos’dan geldi: 19-13 Hollis Thompson ve Dimitris Agravanis’in sayılarına Marcelinho Huertas ile cevap veren Baskonia, Hollis Thompson’u durduramayınca fark çift hanelere çıktı: 25-16 üst üste üç top çalan Olympiacos, farkı 12’ye çıkardı: 29-17 Ilımane Diop ve Johannes Voigtmann ile sayılar bulan Baskonia’ya Janis Strelnieks’ten cevap gecikmedi: 32-22 Vangelis Mantzaris, Georgios Printezis ve Janis Strelnieks ile üst üste sayılar bulan Olympiacos’a Baskonia’da direnen Jayson Granger ve Tornike Shengelia oldu: 41-30 ilk yarının bitimine 30 saniye kala Jayson Granger’ın sayılarıyla rahatlayan Baskonia, ilk yarıyı 41-33 geride kapattı.

Euroleague.net
Euroleague.net

Matt Janning’in sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte cevap Georgios Printezis ve Nikola Milutinov’dan geldi: 45-35  Printezis ile sayılar bulmaya devam eden Olympiacos, Ilımane Diop ve Matt Janning’i durduramadı: 49-43 Ioannis Papapetrou’nun sayısıyla rahatlayan Olympiacos’a cevap Jayson Granger’dan geldi ve Baskonia, televizyon molasına 51-45 geride girdi. Olympiacos, boş geçilen birkaç hücumdan sonra Dimitris Agravanis ile üçlük buldu: 54-45 Kostas Papanikolaou ve Vincent Poirier’in karşılıklı sayılar bulduğu bu dakikalarda Hollis Thompson’un Olympiacos adına verdiği ekstra katkı, farkın tekrardan çift hanelre çıkmasını sağladı: 58-47  Johannes Voigtmann’la maça tutunmaya çalışan Baskonia, Jamal McLean’in sayısını önleyemeyince üçüncü çeyreği 60-49 geride kapattı.

Janis Timma’nın üçlüğüyle başlayan dördüncü çeyrekte Tornike Shengelia’nın sayısıyla Baskonia, farkı altıya indirdi: 60-54 Dimitris Agravanis ve Papanikolaou’nun basketleriyle rahatlayan Olympiacos, farkı tekrar çift hanelere yükseltti ve Baskonia’ya molayı aldırdı: 68-54 moladan Georgios Printezis’in basketiyle dönen Olympiacos’a cevap Marcelinho Huertas ve Janis Timma’dan geldi: 70-60 farkın 10’a düşmesiyle mola alan Olympiacos, tempoyu düşürdü fakat Marcelinho Huertas’ın sayısına engel olamadı ve fark tek hanelere düştü: 70-62 karşılıklı sayılarla geçen dakikalarda son 50 saniye kala Baskonia mola aldı: 71-64 mola dönüşünde Matt Janning’in üçlüğünden yararlanamayan Baskonia, Georgios Printezis ve Kostas Papanikolaou’nun sayılarıyla maçtan 75-64 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Luca Vildoza, New York Knicks’le dört yıllık prensip anlaşmasına vardı! #NBA

Son dört sezonu Baskonia'da geçiren Luca Vildoza, menajerinin açıklamasına New York Knicks'le dört yıllık prensip anlaşmasına vardı. Adı bir süredir New York Knicks'le anılan Luca...

Luca Vildoza da Knicks’in gündeminde! #NBA

Mike James iddiasıyla gündeme gelen NBA ekibi New York Knicks, şimdi de Luca Vildoza haberiyle gündemi harladı. Litvanyalı gazeteci Donatas Urbonas, Mike James'in New York...

Olympiacos, Jock Landale ile ilgileniyor #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague'in Yunan devlerinden Olympiacos, Jock Landale ile ciddi bir şekilde ilgileniyor. Yunanistan merkezli medya organı Gazzetta'nın iddiasına göre Olympiacos, ciddi bir şekilde ilgilendiği...