Geri1 of 3

Galatasaray Odeabank Milano deplasmanından mağlubiyetle dönüyor | 92 – 87

EA7 Emporio Armani Milan ilk beşi: Jamel McLean, Ricky Hickman, Zoran Dragic, Milan Macvan, Krunoslav Simon

Galatasaray Odeabank ilk beşi: Vladimir Micov, Bruno Fitipaldo, Tibor Pleiss, Austin Daye, Sinan Güler

Maçta ilk sayılar ev sahibi ekip adına Krunoslav Simon’dan gelirken temsilcimiz Galatasaray Alex Tyus’la karşılık verdi. Maça iyi başlayan temsilcimiz maçın ilk beş dakikasını 5-13 önde geçirdi.  Televizyon molası sonrasında hücum etkinliğini artıran Olimpia Milano bitime iki dakika kala farkı tek sayıya indirdi (14-15). Çeyrek sonunu daha iyi oynayan taraf Olimpia Milano olurken çeyrek 23-21 ev sahibinin üstünlüğüyle sona erdi. Bu çeyrekte Miroslav Raduljica attığı 9 sayı ile takımını sırtlayan isim oldu.

Çeyreğe Kaptan Andrea Cinciarini’nin sayısıyla başlayan Olimpia Milano’da Raduljica’nın çaldığı top sonrası Cinciarini’den bir basket daha geldi (27-21). Oyuna giren Kaptan Sinan Güler takımını rahatlatan üçlüğü attı. Fakat hemen ardından pota altında Raduljica’dan gelen sayı sonrası Koç Ergin Ataman erken bir mola aldı (29-21). Mola sonrasında sahadaki baskıyı taraftarıyla artıran Olimpia Milano ilk yarının bitimine beş dakika kala farkı 10 sayıya çıkardı (39-29). Bir ara 16 sayıya çıkan fark Galatasaray’ın 8-2lik serisi sonrası 10 sayıya indi. Soyunma odasına önde giden taraf ev sahibi Olimpia Milano (49-19). Bu çeyrekte Olimpia Milano’nun kaydettiği 8 sayıyla sahanın yıldızı Simone Fontecchio’ydu.

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Temsilcimiz Galatasaray Odeabank ikinci yarıya ilk beşteki Pleiss’ın yerine Tyus’la, Olimpia Milano ise maça başladığı beşle başladı. Çeyreğin ilk dört dakikası karşılıklı sayılarla geçildi (56-46). Sonrasında ivme yakalayan Olimpia Milano farkı 14 sayıya çıkardı. Galatasaray Odeabank farkı bir ara 10 sayının altına indirse de çeyreğin bitimine 1 dakika 17 saniya kala fark 11 sayı (69-58). Geri kalan bölümde iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve son çeyreğe 71-60 Olimpia Milano’nun üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe temsilcimiz Galatasaray farklı bir başlangıç yaparak ilk dört dakika içinde farkı eritmeyi başardı (73-73). Bitime 5 dakika kala Micov’un üç sayılık isabeti sonrası uzun bir aranın ardından Galatasaray Odeabank öne geçmeyi başardı (73-76) ve sonrasında molaya gidildi. Mola sonrasında ev sahibi Olimpia Milano 5-0lık bir seriyle yeniden öne geçmeyi başardı ve Koç Ergin Ataman mola aldı. Mola sonrasında taraftarının desteğini alan Olimpia Milano son 2 dakikaya 85-80 önde giren taraf oldu. Maçın sonunu iyi oynayan Olimpia Milano sahadan 92-87 galip ayrıldı.

Geri1 of 3

Galatasaray Odeabank Milano deplasmanından mağlubiyetle dönüyor | 92 – 87

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir