Olimpia Milano sezonun son deplasmanından galip ayrıldı!

Ev sahibi Zalgiris Kaunas maça iyi başlayarak Olimpia Milano’nun ilk iki buçuk dakikada sayı bulmasına engel oldu ve 7-0lık bir başlangıç yaptı. Sonrasında Olimpia Milano Raduljica‘yla ilk sayılarını bulsa da televizyon molasına ev sahibi ekip dokuz sayı farkla önde girmeyi başardı (11-2). Mola sonrasında iki ekip de karşılıklı isabetler bulurken ilk çeyrek Zalgiris Kaunas’ın 27 – 18 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte daha etkili bir oyun sergileyen Olimpia Milano yaklaşık üç buçuk dakikada farkı üç sayıya kadar indirdi (31-28). Devamındaki üç dakikada Olimpia Milano’nun hücum üstünlüğü devam etti ve ilk yarının bitimine 2 sakika 27 saniye kala Pascolo‘nun üçlüğüyle Olimpia Milano maçta ilk defa öne geçti (34-35). Durum 36 – 37‘yken Zalgiris 5-0lık bir seri yakalayıp tekrar öne geçti ve ilk yarının skorunu belirleyen isabet Raduljica‘nın çaldığı top sonrasında Abass‘tan geldi (41-39).

Twitter / @bczalgiris
Twitter / @bczalgiris

Üçüncü çeyreğin ilk sayıları Zalgiris Kaunas’tan geldi, ilk üç dakika da ev sahibi ekibin 45  – 43 üstünlüğüyle geçildi. Devamında ise Zalgiris 5-0lık bir seriyle farkı yedi sayıya kadar çıkardı (50-43). Son çeyreğin bailamasına 3 dakika 28 saniye kala McLean‘in basketiyle Olimpia Milano maça tekrar ortak oldu (53-53). Kalan bölümde iki ekip de karşılıklı isabetler bulurken Hickman‘ın son saniye üçlüğüyle son çeyreğe 63 – 63 eşitlikle girildi.

Son çeyreğin ilk sayıları Olimpia Milano’dan gelirken çeyreğin tamamı iki takımın karşılıklı sayılarıyla geçti. İki ekip de birbirine karşı üstünlük kuramazken skor devamlı eşitlendi. Son bir dakikaya ise Cinciarini‘nin üçlüğüyle Olimpia Milano dört sayılık bir üstünlükle girdi (77-81). Bitime 29 saniye kala Zalgiris Kaunas farkı bire indirse de Olimpia Milano 84 – 88 galip gelmeyi başardı.

Geri1 of 3

Olimpia Milano sezonun son deplasmanından galip ayrıldı! | 84 – 88

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler