Turkish Airlines EuroLeague’in İtalyan devi Olimpia Milano, takımın deneyimli isimlerinden olan Arjantinli uzun Luis Scola yollarını ayırdı.

Olimpia Milano, resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre Luis Scola ile yollarını ayırdı. Scola ve kulübün sahibi Giorgio Armani ise bu gelişme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Arjantinli uzun, ayrılığına dair şu cümleleri kullandı:

“Uzunca bir düşünme sürecinin ardından gelecek sezon için kararımı verdim ve artık EuroLeague’de oynamama kararı aldım. Ne Milan’da ne de başka bir takımda. Olimpia’ya bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.

Diğer taraftan, basketboldan emekli olmaya veya herhangi başka bir organizasyonda oynayıp oynamama konusunda da karar vermedim. Önümüzdeki haftalarda buna yönelik kararımı da vereceğim.”

Takımın sahibi Georgio Armani ise konu hakkında şunları söyledi:

“Luis Scola büyük bir şampiyon ve ona Olimpia’da görmek harika bir onurdu. Uzun kariyerinde bizim her zaman inandığımız spor ve insani değerleriyle hepimizi onurlandırdı. Ona teşekkür ediyor, hakkında her şeyin en iyisini diliyor ve onu Olimpiyat Oyunları’nda görmeyi umuyorum.”

Geride bıraktığımız sezonun başında başarılı geçirdiği FIBA Dünya Kupası‘nın ardından Olimpia Milano’ya katılan 40 yaşındaki oyuncu, İtalyan deviyle toplamda 45 maça çıkıp maç başına 19.2 dakika parkede kalarak 10.0 sayı, 4.0 ribaund ve 1.0 asist ortalamaları ile mücadele etti.


Kaynak: olimpiamilano.com

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir