Olimpia Milano, Alba Berlin karşısında zorlanarak kazandı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘de 18. haftanın erteleme karşılaşmasında Olimpia Milano, 2022’de EuroLeague arenasındaki ilk maçına çıkan Alba Berlin’i konuk etti.

Olimpia Milano ilk beşi: Malcom Delaney, Luigi Datome, Nicolo Melli, Devon Hall, Kyle Hines

Alba Berlin ilk beşi: Marcus Eriksson, Luke Sigma, Tamir Blatt, Yovel Zoosman, Ben Lassmen

Karşılaşmaya iyi başlayan ev sahibi Olimpia Milano’ya hücumlarda en çok katkı veren isim Luigi Datome oldu. Konuk ekipte ise uzun süredir maça çıkmadıkları için istedikleri şekilde hücum organizasyonlarını bulamadılar ve ilk beş dakikada sadece beş sayı bulabildiler. Çeyreğin sonuna doğru kenardan gelerek hücumda komutayı ele alan Maodo Lo, önce asistiyle sonra da bulduğu üç sayıyla beş farkı eritti ve Messina’ya molayı aldırdı. Moladan istediği gib dönemeyen Milano, ilk çeyreği konuk Alba Berlin karşısında 22-24 geride kapattı.

İkinci çeyreğe iki ekipte enterasan top kayıplarıyla başladı. Troy Daniels’ın üçlüğü ile çeyreğe başlayan Olimpia Milano, çeyreğin ortasına gelirken hala istediği tempoyu yakalayamadı. EuroLeague’in en az top kayıpı yapan takımlardan biri olan Olimpia Milano, daha ikinci çeyreğin yarısına gelmeden yedinci top kaybını yaptı. Kyle Hines’ın oyuna girmesiyle pota altından pas dağıtımına başlayan Milano, bu tarz bir organizasyon sonucunda Datome’den bulduğu üçlük ile 34-32 öne geçti. İstediği tempoyu yavaş yavaş yakalayan ev sahibi ekip uzunlarının etkinliği ile bulduğu sayılarla farkı altıya kadar çıkardı. Luke Sigma’nın devreye girmesiyle altı sayılık farkı eriten ve eşitliği yakalayan Alba Berlin, son 28 saniye girilirken 40-38 öne geçti ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı.

Konuk ekipte ilk yarının skorer ismi 13 sayı, bir ribaund, iki asistle ile Maodo Lo olurken, ev sahibi Milano’da ise Gigi Datome, 10 sayı ile takımında çift haneli sayılara çıkan tek ismi oldu.

İkinci yarının ilk iki dakikası karşılıklı sayılarla geçildi. İkinci yarının başlamasıyla Olimpia Milano’da sorumluluk alan isim Nicolo Melli oldu. Hem hücumda sorumluluk alarak bulduğu sayılarla hemde savunmada gösterdiği sertlikle takımının oyunda kalmasını sağlayan İtalyan basketbolcu, 10 sayı, yedi ribaund ile yavaş yavaş double-double’a göz kırpmaya başladı. Konuk ekipte ise Maodo Lo & Ben Lammers ikilisinin bulduğu sayılarla oyun içinde kalmaya devam ederken, onlara katılan Zoosman’ın bulduğu üçlükle Alba Berlin, üçüncü çeyreğin son beş dakikasına dört sayı farkla önde girdi. Çeyreğin geri kalanında iki ekipte karşılıklı sayılarla bularak birbirlerine karşı üstünlük sağlayamadı ve son çeyreğe Olimpia Milano, 60-59′luk üstünlükle gitti.

Son çeyreğe etkili başlayan ekip ev sahibi Olimpia Milano oldu. Sergio Rodriguez önderliğinde hücumda etkili olan kırmızı beyazlı ekip, farkı altı sayıya kadar çıkardı. Son çeyreğin ilk yarısında iki ekipte çoğu atıştan boş dönerken, Milano tarafında Hall ve Datome’nin sayıları farkı 11’e çıkardı. Maç ve antreman eksikliği sebebiyle karşılaşma sonunda iyice yorulan Alba Berlin, hücumlardan eli boş dönmeye devam etti. Son çeyreğe iyi başlayan ev sahibi Olimpia Milano, oyununu çeyreğin tamamına yayarak karşılaşmadan 84-76 ile galip gelmeyi bildi.

Çeyrek Sonuçları:

  1. Çeyrek: 22-24
  2. Çeyrek: 16-16
  3. Çeyrek: 22-19
  4. Çeyrek: 24-17

Detaylı istatislikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler