Olimpia Milano ağır yaralı, üst üste üçüncü yenilgi geldi #Euroleague

Maç oyunun iki tarafında da dengede başladı. Olimpia Milano Sergio Rodriguez önderliğinde topu çevirerek dengeli bir şekilde hücum etmeye çalışarak maça başlarken Kızılyıldız ise genel olarak ilk çeyrekte direksiyonda olan Lorenzo Brown’ın sorumluluk aldığı hücumlarla maça başladı. Olimpia Milano ilk çeyrekte kötü şut atıp aradığı dış şut isabetini bir türlü bulamazken Olimpia Milano’ya göre ilk çeyrekte daha yüzdeli hücum eden Kızılyıldız ilk çeyreği 20-18 önde bitirdi.


İkinci çeyreğin ilk bölümünde daha etkili olan taraf Olimpia Milano’ydu. İlk çeyreğe göre daha enerjik ve daha agresif olan Olimpia Milano çeyreğin orta kısmında oyun üstünlüğüne sahip olan taraftı. Aaron White’tan hücum ribaundu sonrasında gelen basket faulle skorun 34-29 olmasının ardından Koç Dragan Sakota maçtaki ilk molasını kullandı. Çeyreğin sonunu daha iyi oynayan taraf Kızılyıldız olurken Lorenzo Brown’ın ilk yarıya son noktayı koyan basketiyle ilk yarı 40-39’luk Olimpia Milano üstünlüğüyle bitti.

İkinci yarıya iki takım da hücumda iyi başlayamadı. Lorenzo Brown bu çeyrekte yine takımının hücumlarında direksiyondaki isim olurken savunmada vidaları iyice sıkan Kızılyıldız çeyreğin orta kısmından itibaren oyun üstünlüğünü eline alıp skor üstünlüğüne de sahip oldu. Olimpia Milano bu çeyrekte 6:43’ten çeyrek sonuna kadar yalnızca beş sayı atabilirken Kızılyıldız Mouhammad Faye’den gelen üçlükle çeyreğin bitimine 40 saniye kala farkı 10 sayıya çıkardı (47-57). Michael Roll’dan gelen üçlük sonrasında son çeyreğe 57-50’lik Kızılyıldız üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe Olimpia Milano skorda eşitliği bulabilecek görüntüden uzak olarak başladı. Olimpia Milano’nun attığı sayılara hep cevap vermeyi bilen Kızılyıldız çeyreğin başından sonuna kadar farkın hiç iki basketten daha az olmasına izin vermedi. Rakibinin yaptığı hataları da iyi değerlendiren Kızılyıldız maç sonunu hata yapmayıp iyi oynayarak Olimpia Milano’yu Mediolanum Forum’da 77-67 mağlup etti. Kızılyıldız’da Lorenzo Brown 21 sayı, 7 asistle bu galibiyetin mimarı olurken Billy Baron da 4/8 üçlük isabetiyle 17 sayıyla oynadı. Olimpia Milano’da ise takımdaki tek çift haneli skor atan oyuncu olan Sergio Rodriguez 14 sayıyla oynadı.


Resmi istatistik servisi | euroleague.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler