Darüşşafaka Doğuş, müthiş bir kadro ile yola çıkıyor. Manuchar Markoishvili, Reggie Redding, Semih Erden, Oğuz Savaş, Ender Arslan, Emir Preldzic gibi yıldızlar ile sezona başlayan Daçka’da, takımın başında geçtiğimiz sezon olduğu gibi Oktay Mahmuti var.

Ligin ilk haftasında Royal Halı Gaziantep ile karşılaşan Mahmuti’nin öğrencileri, çok zorlanmıştı ancak sahadan galip ayrılmasını bilmişti. Bence bunun nedeni tüm oyuncuların kafa olarak maçta olmamasıydı. Euroleague’in ilk haftasında oynayacakları Sassari karşılaşmasında daha konsantre olacaktır.

Oktay Mahmuti de Dinamo Sassari ile oynanacak karşılaşma öncesi derinnba sitesine bir röportaj verdi. İşte o röportajın detayları;

-Yeni takım oluşturmanın zorlukları nelerdir?

-Geçtiğimiz sezonlarda ikinci ligde mücadele ediyorduk. Buradan birinci lige yükselmeyi ve ardından da Euroleague için hak kazanmayı başardık. Daha istikrarlı, daha kararlı bir kadro oluşturmak istedik. Daha geniş ve alternatifli bir kadromuz olsun istedik. Euroleague için kendimizi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.

-Tecrübenin önemi nedir?

-Euroleague çok sert bir organizasyon ve siz de sert olmalısınız. Kimse zayıf olduğunuz noktaları cezalandırmak konusunda merhametli olmayacaktır. Sezon başında da bunu yapmaya çalıştık. Oyun kurucu ve pota altı rotasyonumuzu güçlendirmeye çalıştık. Diğer pozisyonlar için yeni alternatifler de ekledik. Tabii biz pozisyonları konuşuyoruz ama daha büyük bir başarı için; ben, buradaki oyuncular ve tüm çalışanlar için iyi bir sinerji gerekiyor.

-Oyun şekliniz ne olacak?

-Farklı şekillerde oynayacak farklı takımlar için çalışıyoruz. Bu bize birçok oynama şekli sağlayacaktır. Basketbolu hücum ve savunma diye ayıramazsınız. O yüzden de her şeyi en iyi şekilde oynamaya çalışacağız.

-Normal sezon rakipleriniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Çok zor. Yine de burada kolay rakiplerle eşleşmeyi beklememek lazım. Grubunuzda büyük ekoller, büyük takımlar olması normal. Belki grubumuz için biraz daha zor diyebiliriz. Brose ve Sassari kendi liglerinin şampiyonları. Malaga büyük bir ekolden geliyor. CSKA ve Maccabi hakkında konuşmuyorum bile. Biz de herkesle mücadele edebilecek kadar iyiyiz.

-Başarılı bir sezonu tanımlamanızı istesek?

-Şu an bunu söylemek yanlış olacaktır. Ben her zaman için adım adım gitmekten yanayım. Şu an için en büyük hedef olarak Top  16’yı düşünüyoruz. Oraya çıkıp, orayı hak ettikten sonra başka şeylere odaklanmak daha kolay olacaktır.

Kaynak: derinnba.com

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir