Oğuz Savaş: “Hep milli takıma yeniden dönmek için hazırlandım”

12 Dev Adam’ın deneyimli ismi Oğuz Savaş, ay yıldızlı ekibimizin medya gününde açıklamalarda bulundu.

AA’ya konuşan Oğuz Savaş, takımdaki havanın iyi olduğuna ve Dünya Kupası’na grubu lider bitirerek kalma olasılığımıza değindi ve şu şekilde konuştu:

“İspanya maçı yine kolay olmayacak. Evimizde ve Ankara seyircisinin önünde oynamak önemli bir avantaj diye düşünüyorum. İspanya maçını kazanmamız, lider olabilmemiz için de fırsat doğuracak. Şampiyonaya katılabilmek adına da çok avantajlı konuma geliriz. İspanya maçına da bunun bilinciyle hazırlanacağız.

Kim gelirse gelsin İspanya iyi bir takım ve ekol bir ülke. Bizde de onlarda da eksik isimler olacak. Herkes hafta sonu maçını oynayarak milli takıma geldi. Açıkçası hazırlanmak için kısa bir süremiz var. Bu düzende ve bu sistemde mümkün olan en fazla uyumu sağlamaya çalışacağız. Kim daha konsantre olup, detayları daha iyi yaparsa fark yaratacaktır.

Karadağ’ı tekrar yenersek, elemeleri geçmek için önemli bir avantaj sağlarız. İlk 3 takım arasına girmek için çekiştiğimiz rakiplerimizden biri olan Karadağ’a karşı ikili averajı da elde etmiş olacağız. Bu anlamda da önem taşıyan bir karşılaşma olacak.

Sıralamadaki yerimiz de favorilerden biri olduğumuzu gösteriyor. Bu anlamda büyük bir avantaja sahibiz. İspanya ve Karadağ maçlarını kazanırsak, belki de kupaya katılmayı garantilemiş olacağız. Belki de lider olarak gitme imkanını bile yakalayacağız. Bunun için sahaya çıkıp oynamamız ve elimizden geleni yapmamız gerekiyor.

Ankara’da boş salonda oynadığımı hatırlamıyorum. Perşembe günü de salonu dolduracaklarına eminim. Şimdiden hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz de inşallah onlara layık bir mücadele gösterip güzel bir galibiyet alırız.

Coşkulu Ankara seyircisi, rakip için hep dezavantaj olmuştur. Ankaralı basketbolseverler, bizi ateşlerken, rakiplerimize ciddi olumsuzluk yaratabiliyor. Bu sayede ev sahibi avantajını sonuna kadar kullanmış oluyoruz. Rakibe de bunun sıkıntısını yaşatıyoruz.

Ülkem için oynamak ayrı bir gurur. Bunun tarifi mümkün değil. Ben hep yeniden milli takıma dönmek için hazırlandım. Çok şükür çalışmalarımın da karşılığını aldım. Umuyorum ki takıma iyi katkı verebilirim. Elimden gelenin fazlasını yaparak milli formaya faydalı olmak istiyorum. Bu forma altında mücadele etmenin bendeki anlamını tarif etmek imkansız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler