Obradovic: “Umarım bu bazı oyuncularım için olumlu bir deneyime dönüşür”

THY EuroLeague’de 2017-18 sezonunu finalist olarak tamamlayan Fenerbahçe Doğuş cephesinde Real Madrid’e 85-80 kaybedilen final maçının ardından düzenlenen basın toplantısında mikrofon koç Zeljko Obradovic’e yöneltildi.

Real Madrid’e tebrikler. Bir zafer elde ettiler, şampiyon oldular. Maçtan önce bahsettiğimiz gibi, Real Madrid çok sorun yaşadı, çok sakatlık yaşadı. Kişisel olarak da onlara belirtmiş olduğum gibi ne kadar iyi olduklarını gösterdiler. Kaznmayı hak ettiklerini düşünüyorum. Oyuncularıma da tebrikler. Gurur duyuyorum onlarla. Bazı önemli değişiklikler yaşadıktan sonra işi yine buraya getirdiler; bu çok da kolay olmadı. Olağanüstü destekleri içn taraftarlara da teşekkürler. Hangi salonda oynarsak oynayalım onların desteğini hissediyoruz. Onlar her şeyin çok önemli bir parçası. İnanıyorum ki savunmamız normalde olması gerektiği gibi değildi. Bazı çok kolay şutları kaçırdık ama pota altında savaştık. Maçtan önce ve esnasında oyuncuların şampiyonluğu ne kadar istediklerini görmek inanılmazdı. Umarım bu bazıları için olumlu bir deneyime dönüşür ve önümzüdeki sene de burada olurlar.

Hakem kararlarıyla ilgili yorum yapmayacağım. Bir maç oynadık. Her şey analiz etmeyeceğim.

Jan’ın [Vesely] bu takım için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor; bunu maç öncesi basın toplantısını da söyledim. Faul problemi yaşadılar; bu sorun oldu. Bu yüzden oyun tarzımızı değiştirmeye çalıştık. Konu final maçıysa daha fazla oyuncunun takıma desteğe hazır olması lazım. Bir kişiden bahsetmiyorum. Motivasyonları yeterli değildi bugün. Şampiyonluk için nelerin gerektiğini tartışacağız.

26 yıl koçlıuk yaptım ve sanırım 100’den fazla eski oyuncunun antrenörüyüm. Koçluk yapmaya başlayanlar artık rakiplerim. Pablo’yu [Laso] çok iyi tanıyorum, çok karakterli birisi.

Fenerbahçe’de iki yıl daha sözleşmem var ama yaşamın size neler getireceğini bilemezsiniz. Oyuncularımla soyunma odasında gurur duydum ama çarşamba BSL playoff maçımız var; orada da şampiyonluk unvanımızı korumak istiyoruz. Geçen sene oyuncularıma ‘Gidin eşlerinizle, ailenizle kutlayın’ demiştim. Pazartesi boş gün ama salı antrenman var. Tüm teknik ekibe teşekkür ederim. Her biri olağanüstü insanlar, bana çok destek oluyorlar. Ofis çalışanları, yönetim… Olağanüstü insanlar. Günün sonunda ne tür insanlarla çalıştığınızı hatırlarsınız.

Thompkins’in son dakikadaki hücum ribaundu çok önemliydi. Fark sadece üçtü orada. Dönüşte basket bulsak belki uzatmaya gidecekti maç, belki kazanacaktık.

EuroLeague organizasyonuna Final Four’u benim memleketime getirdiği için teşekkürler. Organizasyon kusursuzdu. Görev alan herkese tek tek teşekkürler. İnanılmaz oldu. Umarım şehre gelenler Belgrad’da kendilerini iyi hissetmişlerdir. Umarım organizasyon bir daha Belgrad’da olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler