Nsk Eskişehir Basket pes etmiyor

TBL’de bugün oynanan maç Nsk Eskişehir Basket ve Royal Hali Gaziantep B. arasında bir mücadeleye sahne oldu. Son dönemde evindeki maçlarda ortaya koyduğu direnişlere bir yenisini daha ekleyen Eskişehir ekibi maçı 92 – 81 kazanarak galibiyet sayısını 9’a çıkardı. Bu sonuç ve TED Ankara Kolejliler’in de kazanmasıyla Tofaş son haftaya girilirken ligden düşmeyi garantiledi. Bu maçın en skoreri ev sahibinden rakip potaya 23 sayı gönderen Marcus Deshun Haislip oldu. Diğer ekipten en yüksek sayı atan oyuncu ise rakip potaya attığı 19 sayıyla Dorde Gagic oldu.
  
Karşılaşma da birinci çeyrek 21 – 21 eşit 2. periyot ise 16 – 23 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi ve devre 37 – 44sona erdi. Maçın üçüncü periyodu 24 – 23 Nsk Eskişehir Basket üstünlüğüyle bitti. Son çeyrek ise 31 – 14 ev sahibi takım üstünlüğüyle geçilince maç 92 – 81 sona erdi.
  
Mücadeleyi istediğini alarak tamamlayan tarafta Corperryale Ladorable Harris 19 sayı , 6 ribaund , 3 asist ile maçı tamamladı. Öte yandan Jerome Jerry Randle 16 sayı , 1 ribaund , 6 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamlarken , Marcus Deshun Haislip 23 sayı , 2 ribaund ile karşılaşmayı bitirdi.
  
Karşılaşmayı geride tamamlayan ekipte ise Jaka Lakovic 15 sayı , 6 ribaund , 5 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirdi. bu performansın yanı sıra Dorde Gagic 19 sayı , 3 ribaund , 2 asist yaparak mücadeleyi tamamlarken , Earl Genard Colloway 18 sayı , 3 ribaund , 1 asist yaparak maçı tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler