Nikos Zisis’in boşluğu Tyler Dorsey tarafından doldurulabilir

2016 Rio Olimpiyatları Eleme Turnuvası’nın Torino ayağında Meksika ve İran ile mücadele edecek Yunanistan Milli Takımı’nda oyun kurucu Nikos Zisis’in milli takımdan emekliliğini açıklamasının ardından yerini doldurabilecek isimler tartışılıyor.

Bu isimlerden biri, Oregon Üniversitesi’nin birinci sınıf öğrencisi oyun kurucusu Tyler Dorsey. ABD’de dünyaya gelen ancak anne tarafından dedesinin Yunan olması nedeniyle çifte vatandaşlığı bulunan Dorsey, Yunanistan’da düzenlenen 2015 U19 Dünya Şampiyonası’nda ev sahibi ekip adına parkeye çıkabildi.

Turnuvayı dördüncü tamamlayan Yunanistan adına oynadığı yedi maçta ortalama 25.5 dakika süre alıp 15.9 sayı, 5 ribaund, 1.9 asist ve 2 top çalma istatistikleri tutturan 20 yaşındaki oyuncu, Fotis Katsikaris’in önümüzdeki haftalar içinde belirleyeceği aday kadronun içinde yüksek ihtimalle yer alacak.


Kaynak: Eurohoops

3 YORUMLAR

  1. Biz de altyapılarda yetenekli siyahi oyuncu devşirsek, rekabeti ve mücadeleyi artırır mıyız? Muhaymin Mustafa gibi isimlerin sayısı artarsa, basketbolumuzda ki mücadele ve kalite artmaz mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler