Nike, Kyrie Irving ile sözleşme yenilemeyi düşünmüyor #NBA

Boston Celtics’e 4-0 elenerek hayal kırıklığına uğrayan Kyrie Irving‘e bir kötü haber de sponsorundan geldi.

Brooklyn Nets‘in yıldız oyuncusu Kyrie Irving, Nike ile uzun süreli bir sponsorluğa imza atmıştı. En popüler ve en karlı basketbol ayakkabılarına sahip olan Kyrie için bu durum 2022-23 sezonu ile birlikte tarihe karışıyor gibi duruyor. Yapılan açıklamalara göre NBA’deki geleceği belli olmayan süperstar için Nike sözleşmesi 2022-23 sezonunda bitecek Kyrie Irving ile yeni bir anlaşma yapmak istemiyor.

Sponsorluğun başladığı 2014 yılından beri Irving imzalı ayakkabılarla büyük dikkat çeken marka, Kyrie’nin popülaritesi nedeniyle önceki koleksiyonlardan retro ayakkabılar gibi onunla ilişkili ürünleri sunmayı devam etmesi beklenirken Nike ve Kyrie Irving arasında süperstarın geleceği nedeniyle bu durum dramatik olarak tam tersine dönecek gibi duruyor.

Temmuz ayında ise Kyrie Irving, sosyal medya hesabından Nike ‘Kyrie 8’ baskısının tasarımı hakkında ‘çöp’ yorumunda bulunurken Nike’ın kendi onayı olmadan ayakkabıyı piyasaya sürmeyi planlandığını da sözlerine ek olarak eklemişti. Ancak günler sonra Kyrie Irving, ortamı yumuşatıcı sözlerle Nike ile olan gerginliğine bir son vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler