FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2018’de grup aşaması bugün oynanacak maçlarla tamamlanacak. Milli takımımızın da yer adlığı B grubunda Nijerya, Arjantin’i 70-75 mağlup etti. Ekibimizi de Pazar günü oynanan maçta yenen Nijerya bu sonuçla birlikte grubu ikinci sırada tamamlamış oldu.

İki galibiyet ve bir mağlubiyet ile grubu ikinci sırada tamamlayan Nijerya’nın ardından Türkiye üçüncü sırada yer aldı. Ekrem Memnun’un ekibi gruptaki ilk maçında Arjantin’i mağlup ettikten sonra Nijerya’ya ve Avustralya’ya yenildi.

Milli takımımızın grubu üçüncü sırada tamamlanmasının ardından eleme turundaki rakibi için ihtimaller ikiye indi. Ekibimiz TSİ 22.30’da oynanacak Kanada-Fransa eşleşmesinin kaybedeniyle eleme turunda karşılaşacak. Zira kaybeden takım A grubunu ikinci sırada tamamlamış ve doğrudan çeyrek finale çıkma şansını kaybetmiş olacak. Arjantin ise oynadığı üç maçtan da yenilgiyle ayrılarak organizasyona grup aşamasında veda etti.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir