Nihat Mala: ”Beşiktaş, Trabzonspor’dan iki katı maaş teklif etmişti”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Trabzonspor’un Genel Menajeri Nihat Mala, geçmiş ve geleceği dahil açıklamalarda bulundu.

Karadeniz’de Son Nokta gazetesine röportaj veren Mala geçmişte Beşiktaş’ta teklif aldığını ancak Trabzonspor’un daha büyük bir camia olduğundan dolayı buraya geldiğini ifade etti.

Beşiktaş bana iki katı ücret teklif etti

Nihat Mala: ”Beşiktaş, Trabzonspor’a oranla neredeyse iki katı maaş teklif etmişti. Ama ben Beşiktaş’ın teklifini reddederek Trabzonspor’la anlaşmaya vardım. Burayı seçmenin en büyük nedeni Trabzonspor’un adı, büyüklüğü, hırsı… Beşiktaş da büyük ama bana göre Trabzonspor çok daha büyük bir camia. O yüzden burayı seçtim.”

Yabancı sorunu

”Yabancı oyunculara ödeme sıkıntımız çok büyük değildi. Onlara 2 ay geriden gelerek ödeme yapıyorduk. Ama son Eskişehir maçında anlayamadığımız bir şey oldu. Katı bir şekilde gelip oynamayacaklarını söylediler. Maç günü de toplantı yapıldı, maçtan önce de yapıldı. Ama bundan bir adım geri adım atmadılar. Elimizde olan bir miktar para vardı. Onu ödeyeceğimizi, maçtan sonra da kalan kısmı ödeyeceğimizi söyledik ama kabul edilmedi. ”

Ekonomik sıkıntılar

”Trabzonspor, bu sene yaşadığı ekonomik sıkıntıyı başka sezonda yaşamadı. İlk geldiğimiz sezon ve sonraki sezon ekonomik anlamda mükemmeldik. O dönem Muharrem Usta’nın sponsorluğunda takımımıza büyük destekler sağlanıyordu. Abiş Hopikoğlu ile beraber gerçekten 2,5 yıl mükemmel yürüdük. Ama sonra Muharrem Usta futbola başkan olunca, tabi onun da kendi şartlarına oradaki zorluklarına göre dönüp bu tarafa sponsor olamadı. Abiş Hopikoğlu evini sattı parayı bana gönderdi, ben takıma verdim. İkinci evini sattı yine parayı bana gönderdi ve ben yine takıma dağıttım. Ama bu ev satmayla, cebinden para vermeyle bu kadar olur. Taşıma suyla değirmen dönmez.”


Röportajın orijinal haline ve tamamına buradan ulaşabilirsiniz: Karadeniz’de Son Nokta – Nihat Mala

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler