New Orleans Pelicans’ın 28 yaşındaki uzun forveti Nicolo Melli, yeni sezon öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko ile geçirdiği iki sezonun ardından NBA yolunu tutan Nicolo Melli, yeni takımı New Orleans Pelicans’ın medya gününde önemli demeçler verdi. İki yıl önce NBA’e gelmeyi reddettiğini ancak bu sefer bu kararı vermenin çok daha kolay olduğunu söyleyen Melli, burasının kendisi için doğru bir yer olduğunu belirtti.

Melli’nin açıklamaları:

”İki yıl önce NBA’e gelmeyi reddetmiştim ancak bu sefer çok kolay oldu. Menajerler, koçlar ile görüştüm ve çok iyi şeyler hissettim ve buraya gelmek için kariyerimde doğru an gelmişti diye düşünüyorum. Burası benim için doğru yer ve işte buradayım.”

”Bu teklifi sadece NBA’de oynama fırsatı olduğu için kabul etmedim. Bu tarz bir teklifi daha öncesinde zaten bir kez reddetmiştim. Bu kez doğru atmosfer ve doğru teklif geldiği için kabul ettim. Beni tanımladıkları şekilde bir oyuncu olduğuma inanıyorum. Çok sayıda faktör vardı ama asıl mesele kulüple telefonda konuştuğumda doğru şeyler hissettim. O an buraya gelme kararımın doğru olduğuna inandım.”

”Bir basketbolcu olarak ilk yapmam gereken şey buraya adapte olmak ve sistemi anlamak. Avrupa ile en büyük fark elbette alan, boşluk yaratma ve oyun hızı. Ben oyuncu olarak takımı birbirine bağlamayı, diğer bir anlamda sahadaki ikinci oyun kurucu olmayı seviyorum. Avrupa’da böyleydi fakat NBA’de nasıl olacağını göreceğiz. Ancak bunu yapmak için sahada herkesin nasıl hareket ettiğini anlamam gerekiyor. Bunun üzerine çok çalışmam ve ilk karşılaşmaya hazırlıklı olmam lazım.”

”Geçen yıl 84 maç oynadığım için burada oynayacağım 82 maç bu anlamda çok farklı olmayacak. Umuyorum ki  daha da fazla maçımız olur. Yaz döneminde doktorların ve fizyoterapistlerin söylediği her şeyi yaptım. Bundan beş yıl önce de buna benzer bir takvimim vardı ve aşağı yukarı ne yapmam gerektiğini biliyordum.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir