THY EuroLeague’in 26. haftasında CSKA Moskova’ya konuk olan Panathinaikos OPAP, mücadeleden Nick Calathes’in son saniye üçlüğü ile 77-78 galip ayrıldı.

CSKA Moskova ilk beşi: Daniel Hackett – Cory Higgins – Nikita Kurbanov – Joel Bolomboy – Othello Hunter

Panathinaikos OPAP ilk beşi: Nick Calathes – Sean Kilpatrick – Ioannis Papapetrou – Deshaun Thomas – Georgios Papagiannis

Mücadelede açılışı Thomas yaptı. CSKA cephesinde ise perde Hackett tarafından açıldı. İlk çeyrek karşılıklı isabetlerle ilerlerken Hackett ve Thomas ile takımlar ilk çeyrekte skor üretirken dengeli ilerleyen çeyreğin ortasında skorda iki top geriden gelerek öne geçen Panathinaikos OPAP, bu üstünlüğünü koruyamayınca ilk çeyrek 20-18 önde tamamlandı. 

İkinci çeyrekte Sergio Rodriguez ile etkili olmaya başlayan CSKA’ya takım halinde reaksiyon veren Panathinaikos, oyuna ortak olmaya devam ederken çeyreğin ikinci yarısından itibaren oyun üstünlüğünü ele alan CSKA Moskova, Nando De Colo’nun yokluğunda dümene geçen Sergio Rodriguez liderliğinde ilk yarıyı 41-35 önde geçti.

Üçüncü çeyrekte oyundaki üstünlüğünü iyice artıran CSKA Moskova, Sergio Rodriguez’e Cory Higgins ve Othello Hunter da eşlik edince çeyreğin ilk beş dakikası 53-44 ev sahibi üstünlüğü ile geçildi. Bu bölümün ardından Lekavicius önderliğinde reaksiyon gösteren Panathinaikos OPAP, 14-6’lık seri yakalamasına karşın karar çeyreğine 59-58 geride girdi.

Final çeyreğinde de Lekavicius ve Langford ile maça ortak oluşunu pekiştiren Panathinaikos, Sergio Rodriguez ve Kyle Hines’ın taşıdığı CSKA Moskova’yı yakından takip eden PAO, bu takibi son dakikaya taşıdı ve DeShaun Thomas ile son dakikada skoru eşitledi. Will Clyburn ile faul çizgisinden 1/2 ile dönen CSKA, Nick Calathes’in son saniye üçlüğüne engel olamadı ve mücadeleden 77-78’lik skorla Panathinaikos galip ayrıldı. Bu galibiyet Yeşiller’in 2011 yılından bu yana CSKA deplasmanında aldığı ilk galibiyet olurken, galibiyetin diğer önemi ise playoff yolundaki avantaj oldu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir