New York Knicks sonunu getiremedi

Şampiyonluğun ciddi adaylarından, Doğu Konferansı ikincisi Milwaukee Bucks’ı evinde ağırlayan New York Knicks maça 5-0 önde başlayarak hızlı bir giriş yaptı ancak Jalen Brunson ilk dakika içinde sekerek oyunu terk edip yerini Derrick Rose’a bıraktı. Ciddi bir sakatlığı bulunmayan Brunson oyuna geri dönerken ilk çeyrekte iki takım da düşük yüzdeyle ve verimsiz bir oyun sergilerken Milwaukee Bucks biraz oyuna ortak olunca Knicks daha ilk çeyrekte iki mola almak zorunda kaldı ve oldukça yaşlı bir beşle kapatan Bucks çeyreği 20-22 önde tamamladı.

Jalen Brunson ilk sayısını ikinci çeyreğin başında buldu ve Knicks’in 26-24 öne geçmesini sağladı. Jrue Holiday sahadaki en verimli savunmacı olarak dikkati çekerken Giannis Antetokounmpo Bucks’ın, Julius Randle da Knicks’in skor ve ribaund yükünü sırtlıyordu. Hemen hemen her hücumun başladığı Antetokounmpo, pas yeteneğini de her geçen an geliştirirken Knicks genel olarak hücumda daha bire bir oyunu tercih ediyordu ikinci çeyrek itibariyle. RJ Barrett 15 sayı ile ilk yarıyı tamamlarken Mitchell Robinson da 10 ribaund toparladı. İlk yarı 45-47 Milwaukee Bucks lehine sonuçlandı.

Üçüncü çeyrek başında Bucks hücumları Jrue Holiday’in Grimes ile eşleşmesi üzerinden şekillenirken New York Knicks boyalı alanda hiç kimseyi savunmadı. Savunma disiplinini tekrar kazandığı anda maça ortak olan Knicks, birçok istatistikte geride kalmasına rağmen üçlüklerde nispeten daha iyi bir durumdaydı. Yedek beşin getirdiği canlılık hücumda hücum ribaundu kovalayan ve ikinci şanslardan sayı bulan bir Knicks çıkardı ortaya ve üçüncü çeyrek 71-74 tamamlandı.

Milwaukee Bucks dördüncü çeyreğe Holiday hariç ilk beşinden dört isimle başlayarak maçı erkenden koparmak istediğini gösterdi. İki takım da karşılıklı üçlükler bularak üzerlerindeki tozu atarken dikkat çeken iki nokta, RJ Barrett’in Bucks kısaları üzerinde kurduğu hakimiyetin benzerini Giannis Antetokoumpo Knicks uzunları üzerinde kurdu. Bucks üçlük ritmini yakalasa da Knicks bir şekilde maçın içinde kalmayı başardı ve molaya gidilirken maçın bitimine dört dakika kala skor 95-99 idi. Bu dakikadan sonra maça inanılmaz bir tempo geldi ve Antetokoumpo 6 faul ile oyun dışı kalırken Knicks muhteşem bir dönüşe imza attı fakat nefesi yetmedi ve maçı 103-109 kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler