Nevriye Yılmaz’a ”Yılın Kadın Sporcusu” ödülü verildi

Fevziye Melekleri Vakfı Işık Okulları’nın düzenlediği ”Spora, sanata ve tasarıma Işık tutanlar” ödül töreninde Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Nevriye Yılmaz, önemli bir ödül aldı.

Galatasaray’ın eski oyuncusu ve aynı zamanda da milli sporcu olan Nevriye Yılmaz, ”Yılın Kadın Sporcusu” ödülüne layık görüldü. Ödülünü almasının ardından GS TV’ye duygu ve düşüncelerini aktaran Nevriye Yılmaz, ödüle ilişkin Galatasaray Başantrenörü Marina Maljkovic’in desteğinden bahsetti.

Nevriye Yılmaz: ”Fevziye Mektepleri Vakfı’na bana layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Sporculuk kariyerimin son ödülü oldu. Geçen sene aktif spor kariyerimi noktalandırmıştım. Şimdi antrenörlükle devam ediyorum. İlk başta zorlandığım bu yolda Marina Maljkovic sayesinde çok keyif almaya başladım.

Daha yolun başındayım. Umarım ileride antrenörlüğüm ile de ödüller alırım. İyi bir oyunculuk kariyerim oldu. Gençler tarafından bu ödüle layık görülmek ayrı bir onur kaynağı. Geçmişe bakıp ”Ne kadar büyük kitlelere ulaşabilmişim” diyorum.

”Çok da alışık olduğumuz bir ortam değil sahneye çıkmak. Kendimi de halen rahat hissetmiyorum ama güzel bir duygu. Okulların seminerlerine de katılıyoruz. Sahada taraftara karşı oynuyorduk fakat bu etkileşim çok farklı. Yavaş yavaş alışıyorum.” açıklamalarında bulundu.


  • Galatasaray Spor Kulübü resmi sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler