Nets, Deplasman Turnesi Donusu Evinde Maglup!

Bu akşam Durant – Curry… Pardon, Brooklyn Nets – Golden State Warriors maçı için arenada yerimizi aldık.

Salonda uluslararası medya ve seyirci oldukça fazla, Stephen Curry’nin adı anons edilirken arenadaki uğultu, ev sahibi takımın yıldızı anons edildiğinde duayacağınız bir sesti!

Nets savundu, öne geçti. Warriors savunuyor ve Nets’i yakalıyor ama Durant ve Curry resital sunuyorlar.

Stephen Curry’in 37 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile yıldızlaştığı gecede Golden State Warriors, Brooklyn Nets karşısında 117-99 galip gelmeyi bildi. Rakip takımda James Harden’in 24 sayı, 4 ribaund, 4 asistlik çabası galibiyet için yeterli olmadı.

Brooklyn Nets, NBA Batı Konferansı liderine kaybetmesinin ardından ligdeki beşinci mağlubiyetine uzandı. Mücadeleyi 24 sayı, 4 ribaund ve 4 asist ile tamamlayan James Harden, bu mağlubiyetin kendilerini çok da etkilemediğini söyledi.

”Hiçbir takımın kendisini tam olarak tanıdığını sanmıyorum” diyen Harden, kendi kimliklerini bulmaları gerektiğinin altını çizdi. Bunun da zamanının olduğunu bildiğini ve amaçlarının sezonun sonunda en iyi takım konumunda olmak olduğunu belirtti.

Bucks, Heat, Bulls, Warriors gibi takımların karşısından mağlubiyetle ayrılmalarının ardından henüz istedikleri o konumda bulunmadıklarını da sözlerine ekledi.

”Her maçta daha iyi olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz sezonun sonunda en iyi takım olmak ama henüz o konumda değiliz. Muhtemelen yakınlarında da değiliz ama daha iyiye gitmemiz için önümüzde uzun bir sezon var.

Kimliğimizi bulmalıyız. Hala yepyeni bir takımız, bu yüzden hala nelerde iyi olduğumuzu nelerde harika olduğumuzu nelerde harika olabileceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Daha 14 15 maç falan oynadık. Yani Warriors mağlubiyeti bizi hiç de etkilemiyor. Hiçbir takımın kendisini tam olarak tanıdığını sanmıyorum. Belki Warriors çünkü uzun süredir birlikteler.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler