Nefeslerin tutulduğu maçta kazanan Anadolu Efes! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin üçüncü haftasında Pınar Karşıyaka’yı ağırlayan Anadolu Efes yoluna kayıpsız devam ediyor.

Anadolu Efes ile Pınar Karşıyaka, ortaya koydukları oyunla henüz ilk çeyrekten maçın ne kadar zorlu geçeceğinin sinyalini verdi. Kafa kafaya geçen ilk periyod 17-17 berabere tamamlansa da Pınar Karşıyaka dengeleri ele geçiren taraftı. İkinci çeyrekte de skorda üstünlük ilk beş dakikalık bölümde taraf değiştirirken Pınar Karşıyaka’dan Ergin Ataman’a mola aldıran 7-0’lık seri geldi. Mola dönüşünde Rodrigue Beaubois‘dan gelen kritik iki üçlük lacivert beyazlı takıma nefes aldırırken, bu kez molayı isteyen taraf Koç Ufuk Sarıca oldu.

Seyir zevki yüksek maçta devre sonu da aynı yüksek enerjiyle oynandı. İlk yarıda son dakikaları seriler ve üçlüklerden sonra nefeslerimizi tutup izledik. James Blockman’in buzzer-beater’ı maçın enerjisini daha da yükseltirken, maçta bulunan üçlük sayısı 15’e yükseldi. İlk yarı 43-45 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğüyle noktalandı.

Üçlüklerin havada uçuştuğu bir yarı izledik. Michael Roll’un tecrübesinden iyi bir şekilde yararlanan Pınar Karşıyaka istediği gibi geçirdiği üçüncü periyodu 59-65 skorla önde tamamladı. Final periyodunda savunmasını sertleştiren Efes istediği hücumları bulurken skorda üstünlüğü yeniden eline alan taraf oldu. 40 dakikalık maç süresinin tamamlanmasına bir dakika kala skor 76-76’yı gösterdi. Hücum şansını iyi kullanamayan Karşıyaka’da Bonzie Colson serbest atış çizgisine geldi ancak olmaması gereken bir zamanda şutu kaçırdı.

Yine bir maç sonu yine orada Shane Larkin var. Larkin’in Tony Taylor’ın topuna müdahale etmesi, ardından Bryant Dunston’ın etkili savunması maçı Anadolu Efes’e kazandırdı.

Çeyrek skorları

  1. çeyrek: 17-17
  2. çeyrek: 43-45
  3. çeyrek: 59-65
  4. çeyrek: 78-77

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler