THY EuroLeague ikinci hafta maçında Zenit St. Petersburg, Barcelona’yı ağırladı. Maçın sonunda galip gelen ekip 74-70 ile Zenit oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan takım konuk ekip Barcelona oldu. Özellikle Zenit St. Petersburg’un ilk üç dakikada yaptığı 5 top kaybını iyi değerlendiren konuk ekip, çeyrek bitimine 6.30 dakika kala Alex Abrines’in üçlüğü ile Xavi Pascual’e molayı aldırdı. (10-2) Mola ardından önce Alex Poythress ile skor bulan Zenit’te öne çıkan isim Billy Baron oldu. Çeyrek sonunda Zenit farkı üçe indirmeyi başardı ve ilk çeyrek 16-19 konuk ekip üstünlüğü ile bitti. İkinci çeyreğe boyalı alanda etkili başlayan Barcelona, Brandon Davies ve Roland Smits ile sayılar buldu. Zenit ekibinde Pangos öne çıkarken, Kevin Pangos ve Alex Poyhtress ortaklığı ile gelen alley oop sonucu fark bire indi. (34-35) Bu basketin ardından önce Claver ardından Kevin Pangos karşılıklı üçler buldu. İlk devre 36-39 Barcelona üstünlğü ile sona erdi.

İkinci yarının ilk basketi Alex Poythress’tan geldi. Barcelona ise bu baskete Alex Abrines’in üçlüğü ile cevap verdi. Sıkı savunmalarla başlayan üçüncü çeyrekte televizyon molasını 41-45 Barcelona üstünlüğü ile gidildi. Bu çeyrekte Barcelona adına Abrines öne çıkarken Zenit’te Kevin Pangos ve Alex Poyhtress takımlarını skorda tuttular. Karar çeyreğine ise Barcelona’nın bir sayılık üstünlüğü ile gidildi. (54-55) Son çeyreğe Zenit, Ponitka’nın orta mesafe basketi ile başladı ve uzun süre sonra öne geçti. Ona cevap veren ise Brandon Davies oldu. Barcelona, ikili oyunlar sonrası ters eşleşmeleri çok iyi işledi ve farkı 5’e çıkararak Xavi Pascual’e molayı aldırdı. (63-68) Mola ardından oyuna hakim olan taraf Zenit oldu. 8-0’lık seri yakalayan ev sahibi ekip KC Rivers’ın üçlüğü ile bir kez daha öne geçmeyi başardı. 23 saniye kala Nick Calathes’e çalınan sportmenlik dışı faul sonrası Zenit farkı üçe çıkardı. Kenardan topu oyuna sokan Zenit’te ribaundu Will Thomas aldı. Ev sahibi ekip rakibinin direncini kırarak maça dönmesine izin vermedi ve sahadan 74-70  galip ayrıldı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir