Nefesleri kesen maçta Fenerbahçe Beko kazandı! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi üçüncü maçında son anlar nefesleri keserken Fenerbahçe Beko kazanmayı başardı!

Maçta ilk sayılar Doğuş Özdemiroğlu ile Darüşşafaka’dan gelirken Tarık Biberovic üç sayılık isabeti ile Fenerbahçe Beko‘nun ilk basketini kaydeden oyuncu oldu. Yay gerisinden Nathan Boothe’un yakaladığı fırsatları değerlendiremeyen ev sahibi ekip ilk dört dakikada sadece dört sayı kaydedebildi. İlk çeyreğin bitimine 01.33 kala gidilen molaya 16-9 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile girildi. Darüşşafaka hücum ribaundlarını almayı başarsa da Fenerbahçe Beko katı savunmasını devam ettirmeyi başardı. İlk çeyreğin sonunda Wayne McCullough kaydettiği iki sayılık isabet ile farkı altıya indirmeyi başardı. İlk 10 dakikayı Fenerbahçe Beko 20-14 önde geçmeyi başardı.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1530582847685263360

İkinci çeyreğe 4-0 seri ile başlayan Fenerbahçe Beko koç Selçuk Ernak’a mola aldırırken maçta fark ilk defa çift haneye çıktı. Mola dönüşü Darüşşafaka, Gabriel Olaseni’nin orta mesafe basketiyle nefes aldı. İlk devrenin bitimine beş dakika kala gidilen molada 15-8 Fenerbahçe Beko serisi gelirken fark 13’e çıktı. Serinin ikinci maçındaki hücum performansını Darüşşafaka mumla ararken Fenerbahçe Beko rakibine göre savunmada ve hücumda daha derli toplu bir görüntü sergiledi. Troy Caupain ve Nathan Boothe’un kaydettiği basketler ile 5-0 seri yakalayan Darüşşafaka farkı tekrar tek hanelere indirmeyi başardı. Troy Caupain, hem hücuma hem savunmaya enerji katmasıyla birlikte devrenin sonuna 02.25 kala gidilen Fenerbahçe Beko molası öncesinde Darüşşafaka farkı kapatmayı başardı. Mola ise 37-31 konuk takım üstünlüğü ile geçildi. Soyunma odasına ilk devrede Fenerbahçe Beko 40-35 önde girmeyi başardı.

İkinci yarıya iyi başlayan Darüşşafaka, Isaiah Pineiro – Doğuş Özdemiroğlu – Troy Caupain üçlüsünün etkili oyunuyla maçın başından bu yana ilk kez öne geçmeyi başardı. Fenerbahçe Beko ilk yarıda hücumda yakaladığı efektif performansını bu çeyrekte gösteremezken ilk dört dakikada sadece iki sayı kaydedebildi. Doğuş Özdemiroğlu’nun üçlüğü sonrası üçüncü periyodun sonuna 05.37 kala gidilen Fenerbahçe Beko molasına Darüşşafaka 46-42 önde girdi. Mola dönüşü Marko Guduric’in üçlüğü ve Devin Booker’ın serbest atışlarıyla Fenerbahçe Beko tekrar öne geçti. Mola dönüşü Darüşşafaka ilk sayılarını final periyoduna 45 saniye kala kaydetti. Final periyoduna Fenerbahçe Beko 58-48 üstünlüğüyle gidildi.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1530609478072254464

Final periyoduna Fenerbahçe Beko, Doğuş Özdemiroğlu’nun teknik faulü sonrası serbest atıştan kaydettiği isabetle başladı. Darüşşafaka ise Gabriel Olaseni’nin turnikesiyle bu çeyrekteki ilk sayılarını kaydetti. Savunmada takım halinde Fenerbahçe Beko’yu top kayıplarına zorlayan Darüşşafaka hücumda ise Gabriel Olaseni ve Troy Caupein’in direksiyona geçmesiyle tekrar farkı bire indirmeyi başardı. Marko Guduric’in kaydettiği üçlükle fark tekrar beşe çıkarken Darüşşafaka, Doğuş Özdemiroğlu’nun kaptığı top sonrası McCullough’ın üçlüğü ile karşılık verdi. Nando De Colo ve Vesely’nin basketleriyle Fenerbahçe farkı tekrar beşe çıkarmayı başarırken maçın bitimine 02.10 kala gidilen Darüşşafaka molasında 69-64 konuk takım üstünlüğü vardı. Moladan McCullough’ın 4-0’lık serisi ile geri dönen Darüşşafaka maçın bitimine bir dakika kala farkı bire indirdi. Taktiksel faullerin yapıldığı son dakikada heyecandan nefesleri kesen maçı Fenerbahçe Beko 73-69 kazandı ve seride durumu 2-1’e getirdi.

Çeyrek skorları:

  • 1. çeyrek: 14-20
  • 2. çeyrek: 35-40
  • 3. çeyrek: 48-58
  • 4. çeyrek: 69-73

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler