Türkiye Basketbol Ligi Dörtlü Final Grubu ikinci maçında Astra Group Sakarya BŞB Basketbol, deplasmanda Acıbadem Üniversitesi’ne konuk oldu. Nefes kesen mücadeleyi son bölümdeki iyi oyunuyla kazanan Sakarya temsilcisi ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı ve BSL’ye yükselme yolunda çok önemli bir engeli geride bıraktı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü 10-10’luk eşitlikle geçildi. Periyodun ikinci bölümünde Can Uğur Öğüt ile üst üste üç sayılık basketler bulan Acıbadem Üniversitesi, Nusret Yıldırım’ın da skorda devreye girmesiyle birlikte bir anda yedi sayı öne fırladı. (23-16) Son bölümde iyi savunma yapan mavi beyazlı ekip Can Altıntığ’ın basketleriyle farkı çift hanelere çıkardı ve ilk çeyreği 28-18 önde kapadı.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde Can Akın ve C.J Harris ile skor üreten deplasman ekibi farkı ilk iki dakika itibariyle altıya kadar indirdi. (31-25) İki dakikanın dönüşünde Cevher Özer’in hücumda sorumluluk almasıyla birlikte farkı tekrar çift hanelere çıkaran ev sahibi ekibe (35-25) yanıt boyalı alandan Hakan Yapar ve Kerem Gönlüm’ün basketleriyle geldi ve Bracey Wright’ın son hücumda bulduğu sayı ile taraflar soyunma odasına 49-41‘lik skorla girdiler.

@SakaryaBld

@SakaryaBld

Can Altıntığ ve Jason Maxiell’ın basketleriyle ikinci yarının hemen başında farkı çift hanelere çıkaran Acıbadem Üniversitesi’ne yanıt Hakan Yapar ve Kerem Gönlüm ikilisinin üst düzey performansıyla gelirken deplasman ekibi çeyreğin bitimine dört dakika kala farkı beşe indirmeyi başardı. (58-53) Mavi beyazlı İstanbul temsilcisi periyodun geri kalanında Bracey Wright ile sayılar bulurken, Sakarya ekibi Kerem Özkan ve C.J Harris’in skorda devreye girmesiyle farkı üçe kadar indirdi ve takımlar karar çeyreğine 64-61‘lik skor ile girdiler.

Son çeyreğe Hakan Yapar’ın basketleriyle başlayan yeşil siyahlı deplasman ekibi bitime yedi dakika kala Kerem Özkan’ın üç sayılık basketiyle uzun süre sonra ilk kez öne geçti. (67-68) Bracey Wright ile kontrolü yeniden eline alan mavi beyazlı ekibe bu kez Lazeric Jones’un ürettiği sayılarla geldi ve son dört dakikaya 73-73’lük eşitlikle girildi. Nefes kesen son bölümde savunmayı en üst düzeye çıkaran Sakarya ekibi hücumda Kerem Gönlüm ve C.J Harris’in sayılarıyla öne geçerek yakaladığı büyük avantajı korudu ve mücadeleden 81-77‘lik skorla galip ayrılarak oldukça kritik bir virajı kayıpsız geçti.

Astra Group Sakarya BŞB Basketbol’da Hakan Yapar 19 sayı 11 ribaund 4 asist, Kerem Gönlüm 19 sayı 7 ribaund ile mücadele ederek galibiyette başrol oynarken, C.J Harris 15 sayı 5 asist, Kerem Özkan da 11 sayı 4 ribaund ve 3 asist ile bu kritik galibiyete önemli katkı veren oyuncular oldu.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir