Nefes kesen maçta Real Madrid, Olimpia Milano’yu uzatmalarda mağlup etti! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 29. haftasında Real Madrid, evinde İtalyan temsilcisi Olimpia Milano’yu konuk etti.

Real Madrid ilk beşi: Nigel Williams-Goss, Alberto Abalde, Gabriel Deck, Guerschon Yabusele, Walter Tavares

Olimpia Milano ilk beşi: Malcolm Delaney, Devon Hall, Troy Daniels, Nicolo Melli, Kyle Hines

Maça iki ekipte karşılıklı sayılarla başladı ve ilk dört dakika 7-7’lik eşitlikle geçildi. Çeyreğin ortasına doğru ritmini arttıran Real Madrid, Olimpia Milano’yu iç sahada sertlikle durdurunca 6-2’lik seri ile televizyon molasına 13-9 önde girdi. Açık sahada topu çok iyi taşıyan Real Madrid 19-12 ile farkı yedi sayıya çıkarınca, koç Ettore Messina karşılaşmadaki ilk molasını aldı. Hücumda sayı üretmekte çok zorlanan Olimpia Milano, Gabriel Deck’in hücumlarına bir türlü durduramadı. Hücumda Deck’in önderliğinde sayı üretmekte sorun yaşamayan Real Madrid, ilk çeyreği 25-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğin ilk sayıları Olimpia Milano’dan geldi. Çeyreğin ilk iki dakikasında savunmalar ön plana çıkarken, iki takım toplamda sadece üç sayıya izin verdi. İkinci çeyreğe çok iyi başlayan Olimpia Milano, çeyreğin ilk dört dakikasında 7-2’lik seri yakaladı. Savunma sertliği farkı kapatan Olimpia Milano, 14-4’lük seri ile çeyreğin ortasında öne geçti. Çeyrek sonuna doğru tekrar öne Real Madrid, Troy Daniels’ın son saniye üçlüğüne engel olamayınca ilk yarı 41-41‘lik eşit ile geçildi.

İkinci yarı karşılıklı sayılarla başladı. Çeyreğin başında 44-44’lük eşitlik sonrasında üst üste üçlükler ile 6-0’lık seri yakalayan Real Madrid, farkı altı sayıya çıkardı. Fark altı sayıya çıkınca koç Messina, hemen oyuna müdahale etti ve mola aldı. Çeyreğin orta kısmında rakibine sportmenlik dışı faul yapan Walter Tavares, sonrasında gösterdiği tepki sebebiyle teknik faul aldı ve oyundan diskalifiye edildi.

Tavares’in diskalifiyesi sonrasında tribünlerin ateşlemesiyle sahneye çıkan Sergio Llull, bulduğu üç sayılık isabet ile farkı dört sayıya çıkarırken WiZink Center’daki tüm seyircileri ayağa kaldırdı. Llull’ün üçlüğü sonrasında 6-0’lık seri yakalayan Messina’nın öğrencileri, geriden gelerek önce geçti ve koç Pablo Laso’ya mola aldırdı. Mola dönüşünde dengelenen oyun skor tabelasına da yansıdı ve son çeyreğe 64-64‘lük eşitle gidildi.

Son çeyreğe Olimpia Milano 4-0’lık seri ile başladı. Olimpia Milano’nun 4-0’lık serisine 5-0 ile cevap veren Real Madrid 69-68 öne geçti. Oldukça tempolu geçen son çeyrekte teleizyon molasına 71-74 Olimpia Milano üstünlüğü gidildi. Mola dönüşünde karşılıklı üçlükler geldi. Son üç dakikaya girilirken 5-0’lık seri yakalayan Olimpia Milano, skoru 74-79’a getirdi ve ev sahibine mola aldırdı. Üst üste isabetlerle farkı azaltan Real Madrid, son bir buçuk dakikaya üç sayı geride girdi. Son bir dakikaya girilirken sorumluluk alan Sergio Llull, bulduğu üç sayılık isabet ile skoru eşitledi. Maç sonunda müthiş bir savunma performansı sergileyen Real Madrid, Olimpia Milano’ya hücum ettirmedi ve son 19 saniyede top kullanmak için eline aldı. Real Madrid son topu kullanamayınca karşılaşmanın normal süresi 81-81‘lik eşitlikle bitti ve maç uzadı.

Uzatmaların ilk sayıları Real Madrid’den geldi. 74-81’den gelen Real Madrid, toplamda 12-0’lık seri ile skoru 86-81’e getirdi. Komutayı ele alan Sergio Llull, üst üste beş sayı ile farkı yedi sayıya çıkardı. 14-0’lık seriden sonra Olimpia Milano’nun ilk sayıları uzatmaların bitimine iki dakika kala geldi. Nefes kesen mücadeleyi kazanan taraf, 92-88 ile Real Madrid oldu.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 25-16
  2. Çeyrek: 16-25
  3. Çeyrek: 23-23
  4. Çeyrek: 17-17

 

  1. Uzatma: 11-7

Detaylı istatistik için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler