nedovic

Geçtiğimiz sezon Golden State Warriors tarafından 1. tur son sıradan draft edilerek takıma katılan Nedovic Warriors tarafından serbest bırakıldı. Özellikle Jarret Jack’in takım kadrosuna katılmasından sonra oyun kurucu bölgesindeki derinliği arttırması beklenen Nedovic,istenilen performansı bir türlü gösterememişti.Ayrıca sezonun ortasında takıma Jordan Crawford’un katılmasıyla rotasyondaki yerini iyice kaybetmiş ve kalan kısmın büyük bölümü geliştirme ligi takımlarından Santa Cruz Warriors’da geçirmişti. Nedovic özellikle 2013 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası’da gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmişti.

23 yaşındaki oyuncu kısa NBA kariyeri boyunca 24 maçta ortalama 5,9 dakika süre almış ve 1,1 sayı 0,5 asist ve 0,6 ribaund ortalamaları yakalamıştı. Nedovic,NBA kuralları gereğince garanti kontratını almaya devam edecek. Oyuncunun bir Avrupa takımının kadrosuna katılıp katılmayacağı ya da başka bir NBA takımında şansını deneyip denemeyeceği bilinmiyor.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

1 Comments

  1. fatti - 12/11/2014

    efes listede fakat valencia kapmış diyorlar bize lazım bu adam yada heurtel şart

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir