TED Kolejlilerden ayrılarak Darüşşafaka&Doğuş projesine katılan Nedim Yücel, transferinin ardından ilk kez Ankara’da düzenlenen Federasyon Kupası’nda sitemizin sorularını yanıtladı.

İlk olarak hedeflerin neler, ne yapmayı planlıyorsun şu aşamadan sonra?

Doğuş’la uzun süreli bir kontrat imzaladım. Son birkaç yıldır Beko Basketbol Ligi’nde istatistiklerde hep üst sıralardaydım, yani iyi oynuyordum. Tabii benim için radikal bir karar oldu 1. Ligde bu kadar iyi durumdayken 2. Lige gitmek. Ama Doğuş’un projesi benim için çok heyecan verici bir proje oldu. Orhun Abi gibi ligin en iyi antrenörlerinden birisinin takımın başında olduğu, İbrahim Kutluay gibi önemli bir ismin içinde olduğu projenin içinde benim de yer almam benim için çok heyecan verici oldu. Uzun süreli bir kontrat teklifi de gelince Darüşşafaka&Doğuş grubuna geçtim.

Zaten çok büyük hedefleri olan bir camiaya, büyük bir kulüp. Zaten Darüşşafaka gibi çok köklü bir kulüple Doğuş gibi şu anda Türkiye’nin en önemli şirketlerinden birinin birleşmesi benim için heyecan verici oldu, çokta büyük hedeflerimiz var.

Üst seviyede 14-15  senedir basketbol oynuyorsun, 2. Ligde hiç tecrüben olmadı. Nasıl geçti Federsayon Kupası maçları ve hazırlık maçları?

Zaten bana herkes zor olacağını söylüyordu. Ara sıra takip etme fırsatı buluyordum ama saha içinde çok daha farklı bir basketbol oynanıyor. Daha çok fiziğe dayalı, hakemlerin sertliğe izin verdiği pozisyonlar oluyor. Hatta Lynn Greer gibi kariyerli bir oyuncunun da ilk deneyimi. İlk maçta Pamukkale ile oynadığımızda soyunma odasına girdik ve şaşkın ifadeyle birbirimize baktık. Bu ligde basketbol bir savaş gibi. Tabi ilk maç bizim için çok şaşırtıcı oldu. Her geçen maç daha adapte oluyoruz.

1383820_10153306681620065_7531291_n

İlk transfer haberinden sonra insanlar konuşuyordu, Nedim Yücel TB2L’de maç başı 20 ribaund alr her maç diye, ama herhalde o kadar kolay olmayacak ?

Aslında ribaund almamın daha kolay olacağını düşünüyorum, çünkü 1. Ligde kaliteli uzunlar arasında üst sıralarda yer aldıysam bu ligde daha fazla ribaund almam lazım. Ama sonuçta geniş bir kadroyuz, belki de  geçen seneki 35 dakikaları bulamayabilirim, eğer 30 dakikanın üstünü bulursam ribaundlarda en üst sıralarda olacağımı düşünüyorum.

Son olarak 34 yaşındasın, kaç sene daha basketbola devam?

Planım yok ama her sene kendime daha iyi bakmaya çalışıyorum. Sonuçta evli ve çocukluyum, düzenli bir aile hayatım var ve şuan fizik olarak kendimi düşmüş olarak görmüyorum. Tabi fiziksel olarak kendimde bu düşüşü gördükten sonra bu soruyu düşünürüm. Ama saha içinde kendimde bir düşüş olduğunu görmediğim için ne zaman bırakırım diye hiç düşünmedim. Basketbolu severek oynuyorum, fiziğimin zorluk çıkarmadığı sürece de oynamaya devam etmek istiyorum.

Röportaj: Ersin İleri & Siraç Osmanağaoğlu – TrendBasket

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir