Ne Goudelock, Ne Shurna, Kral Jenkins!

paramara2_0

Türkiye Basketbol Ligi All Star 2015 organizasyonu dahilinde düzenlenen ParaMara Üç Sayı Yarışması’nı İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan Michael Jenkins kazanmayı başardı.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Ankara Arena’da düzenlenen ve bir anlamda geride bıraktığımız basketbol yılının yorgunluğunu eğleneceye dönüştürmeyi amaçlayan ‘All Star 2015’ etkinliği, ‘ParaMara Üç Sayı Yarışması’ ile başladı.

Basketbol Ligi’nin en iyi üç sayı yüzdesine sahip oyuncularından; Milko Bjelica (Anadolu Efes), Şafak Edge (Banvit), Renaldas Seibutis (Darüşşafaka Doğuş), John Shurna (Darüşşafaka Doğuş), Micheal Jenkins (İBB), Andrew Goudelock (Fenerbahçe Ülker), Jaka Lakovic’in (Royal Halı Gaziantep) katılım gösterdiği etkinlikte zafere ulaşan isim Micheal Jenkins oldu.

Katılımcılar; bir dakikalık süre içerisinde iki forvet noktası, iki dip çizgi ve bir tepede olmak üzere hazırlanmış olan beş noktadan, toplamda 25 atış denemesi gerçekleştirirken ilk turda 17’şer puan kaydeden Renaldas Seibutis ve John Shurna ile birlikte 15 puan kaydetmeyi başaran Michael Jenkins final aşamasına yükselmeyi başardı. Seibutis’in 12 puan, Shurna’nın da 9 puan kaydettiği final turunda yine ilk turdaki gibi 15 puan elde eden Jenkins, ParaMara Üç Sayı Yarışması’nın galibi olurken 10.000 TL tutarındaki ödülü de almaya hak kazanmış oldu.

Etkinliğe katılım gösteren tüm oyuncuların ilk turda kaydettikleri puanlar ise şu şekilde meydana geldi:

İlk Tur

Milko Bjelica – Anadolu Efes:
Şafak Edge – Banvit: 10
Renaldas Seibutis – Darüşşafaka Doğuş: 17
Jaka Lakovic – Royal Halı Gaziantep Basket: 9
Michael Jerome Jenkins – İstanbul BBSK: 15
Andrew Goudelock – Fenerbahçe Ülker: 9
Jhon  Shurna – Darüşşafaka Doğuş: 17

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler