#NBA’de tüm personeller takviye dozlarını yaptırdı!

NBA‘de görevli tüm takım personelleri takviye dozlarını yaptırırken, aşılanmamış veya takviye doz yaptırmayan oyunculara, 17 Şubat’a kadar günlük gözetim ve maç günü testi uygulanacak.

The Athletic’ten Shams Charania haberine göre, NBA takımlarından görev alan personellerin hepsi takviye doz aşılarını yaptırmış durumda. Oyuncu ve personellerde takviye dozlarında etkisini göstermesiyle, vaka sayılarının iyice düştüğü gözlemlenirken, aşılanmamış veya takviye doz için uygun olmasına rağmen yaptırmayan oyunculara, 17 Şubat’a kadar günlük gözetim ve maç günü testi uygulanacak.

NBA yönetimi tam bir hafta önce takviye dozlar hakkında yönelik yeni bir düzenleme yaptı. Oyuncuları All-Star arası boyunca günlük teste tabi tutulacak olup aktivitelerinde kısıtlamalar yaşanacak. Oyuncuların 20 Şubat All-Star öncesi verilecek ara boyunca günlük PCR testi yaptırmalarını şart koşuluyor. Aşılarını tamamlamayanların kapalı toplantılara, barlara ve kulüplere katılımı kısıtlanacak.

Daha öncesinde 15 Ocak’a kadar olduğu açıklanan arttırılmış test uygulamasına ise yarın son verilecek. Bundan sonra sempton veya bir direktif varsa test yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler