NBA’de sezonun en iyi beşleri perşembe günü açıklanıyor!

NBA’de finale sayılı günler kala normal sezon ödülleri dağıtılacak. NBA, yaptığı açıklamayla ödüllerin finalistlerinin perşembe günü açıklanacağını söyledi.

En iyi ilk, ikinci ve üçüncü takımların açıklanacağı gün perşembe olarak belirlendi. TNT kanalında yapılacak özel 90 dakikalık gösteride, en iyi takımlar açıklandıktan sonra bireysel ödüllerin de finalistleri açıklanacak. 100’ün üstünde spor yazarı ve yayımcının oylaması sonucu seçilen en iyi takımlar 2 oyun kurucu, 2 forvet ve bir pota altından oluşuyor. En çok oy alan oyuncular kendilerine yer buluyorlar.

MVP, yılın çaylağı, yılın en iyi savunmacısı, yılın en iyi altıncı adamı, en çok gelişen oyuncu, ve yılın koçu ödülleri için üçer finalist açıklanacak. Bu ödüller de spor yazarları ve yayımcıların oylamalarıyla yapılıyor ve en popüler isimler finalist olarak kalıyor.

7 senedir olduğu gibi bu sene de NBA ve Kia, taraftara MVP ödülü için NBA.com, Twitter ya da Google üzerinden oy kullanma fırsatı tanıyor. En prestijli ödülü taraftarın kararına bırakan NBA ve Kia, taraftarı aktif tutmaktan mutlu olduklarını açıkladılar.

Finalistlerin ardından kazananlar ise 27 Haziran günü gece 04.00 saatinde Drake’in sunumuyla TNT kanalında New York’tan canlı olarak açıklanacak.


Kaynak: NBA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Aaron Gordon: ”Smaç yarışmasını mahvetmiş olmaktan korkuyorum”

Orlando Magic'in yıldız oyuncusu Aaron Gordon adını tarihe yazdırdığı smaç yarışmaları ile ilgili konuştu. 2016 ve 2020 yılında smaç yarışmasına katılan ve inanılmaz performanslar göstermesine...

#NBA smaç yarışmalarında üstünden smaç yapılanların tam tarihçesi | ÇEVİRİ

NBA smaç yarışmalarında üstünden smaç yapılan nesnelerin tam tarihçesi Yazı: Todd Whitehead, Fansided Çeviri: Atakan Murzoğlu, TrendBasket DeAndre Jordan, 2017 NBA Smaç yarışması'nda D.J Khaled’in döner tablasının* üstünden...

Tarihin en düşük seviyeli smaç yarışması: #NBA All Star 2021!

NBA All Star organizasyonunun her zaman en iddialı yarışmalarından biri olan Smaç yarışması bu yıl eski görkeminden çok uzakta kaldı. Her yıl önemli yıldızların katıldığı...