”#NBA’de sezon devam edebilmişse bu Chris Paul’un sayesinde oldu”

Bu sözler NBC Sports yazarı Kurt Helin’ın kaleme aldığı bir yazıdan alıntı. Oklahoma City Thunder’ın tecrübeli oyuncusu Chris Paul bu sezon perde arkasında birçok iş ile uğraşmış.

İlk olarak dünyayı sarsan coronavirus vakalarından dolayı NBA, Bubble* adını verdiği izole bir kampüste maçlara devam etme kararı alırken bu kararının ortaya çıkmasında en büyük pay sahiplerinden biri Chris Paul olarak görülüyor.

NBA Oyuncular Birliği Başkanı olan Paul oyuncular ile görüşerek büyük bir çaba harcadı ve sezonun devam etmesi için Bubble’a birçok kişiyi getirdi. Ancak işler bununla da sınırlı kalmadı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan ırkçılık olaylarından sonra NBA takımlar maçları protesto etmiş ve playoff müsabakaları bir süre ertelenmişti. Hatta işler öyle ciddi bir boyuta ulaşmıştı ki LeBron James oyuncuların katıldığı toplantı sırasında ”Bu sezon bitti.” diyerek sezonun oynanmayacağını söylemişti.

Ancak ilerleyen günlerde Paul hem eski ABD Başkanı Barack Obama ile görüşerek bu konuda ne yapılabileceğini araştırdı hem de yakın arkadaşı LeBron James’i ikna ederek sezonun tekrar başlamasını sağladı.

İsmini vermek istemeyen bir NBA yöneticisi yaptığı açıklamada: ”Chris Paul sezonu kurtardı.” diyerek veteran oyuncunun ligin devamına ne derece önemli bir katkı yaptığını gözler önüne serdi.

Kaynak: NBC Sports / Kurt Helin


*Bubble: Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle NBA yönetimi oyuncuları Bubble adını verdikleri Orlando’da bulunan Disney World Stüdyolarında toplamış ve giriş, çıkışları yasaklamıştı. Oyuncular burada maçlarını yapıp hemen ardından yine aynı kampüste bulunan hotel odalarına gidiyorlar. Herhangi bir sebepten dolayı kampüsten ayrılan oyuncunun 10 ila 14 gün arasında karantinada olması gerekiyor.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir