#NBA’de sezon arasının en az 3 ay süreceği tahmin ediliyor #coronavirus

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre NBA yönetimi ve takım sahipleri arasındaki görüşmeler lige ne kadar ara verileceğini ya da tüm sezonun iptal edilip edilmeyeceğini belirleyecek.

Rudy Gobert’in coronavirus testinin pozitif çıkması üzerine lige ara verdiğini açıklayan NBA yönetimi ilerleyen günlerde takım sahipleriyle geniş kapsamlı bir toplantı için bir araya gelecek.


Halihazırda iki tarafın da verilen aranın en az üç ay sürmesi konusunda aynı noktada yer aldığı ifade edilirken NBA yönetimi sürecin devamında yapılacaklarla ilgili önerilerini takım sahiplerine sunacak.

Şöyle ki sezonun tamamen iptali, kalan maçların seyircisiz oynanması ve sadece playoff’ların seyircili oynanması ihtimalinin konuşulacağı toplantının basketbolseverlere vadettiği en kesin sonuç ise ligin en az üç ay daha oynanmayacağı.


Üç ayın ardından lige devam etme kararı alınsa bile NBA playoff’larının Haziran’ın ortasından önce başlama ihtimalinin olmadığı belirtiliyor. Bu da haliyle gelecek sezonun maç takviminin aksamasına da neden olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler