#NBA’de forması en çok satılan oyuncu LeBron James!

NBA, resmi internet mağazasında ligin ikinci yarısında en çok forması satılan 15 oyuncuyu ve 10 takımı açıkladı.

Dünyanın en büyük pazarlama liglerinden biri olan ve forma satışlarını her sene takipçileriyle paylaşan NBA, bu sezonun ikinci yarısındaki internet satışlarının da istatistiklerini yayımladı. 13 Ocak – 10 Nisan arasındaki satışlarda LeBron James oyuncular arasında zirvede yer alırken, forması en çok satın alınan takım Los Angeles Lakers oldu.

Uzun yıllardır zirve yarışının gerisinde kalmayan Los Angeles Lakers süper yıldızı LeBron James, beklenti altında kalan sezona rağmen birinciliği kimseye kaptırmadı. İkinci sırada onu takip eden isim ise James Harden oldu. Sezon ortasında Brooklyn Nets’ten Philadelphia 76ers’a takas olarak ligde dengeleri değiştiren yıldız oyuncunun hamlesi Philly taraftarlarını da oldukça memnun etmişe benziyor.

Bu ikilinin arkasından da yine LeBron gibi uzun yıllardır zirve yarışı içinde yer alan Stephen Curry ve Kevin Durant geldi. NBA’in uluslararası yıldızları Doncic, Embiid, Antetokounmpo ve Jokic de sırasıyla 6, 7, 8 ve 15. sıralarda yer aldı.

Takımlar bazında ise zirvede yer alan takım Los Angeles Lakers oldu. NBA’in en köklü ve kült camialarından biri olan Lakers, takımlar bazında da birinciliği kimseye yar etmedi. İkincilik kürsüsünde Joel Embiid ve James Harden gibi iki süper yıldıza sahip olmanın etkisiyle Philadelphia 76ers yer alırken, bronz madalyayı ise Golden State Warriors kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler