#NBABasketballSchool etkinliği İstanbul’da gerçekleşti!

NBA’in Basketbol Okulu Türkiye Ortağı Beyaz Gölge ve Ata Spor iş birliği ile 4 -12 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul İleri Nesil Okulları Spor Salonu’nda “NBA Basketball School Performans ve Temel Eğitim Kliniği” gerçekleşti. Organizasyonda NBA Operasyonlar Sorumlusu Henry Utku, 2007 NBA şampiyonluğu bulunan Francisco Elson, Beyaz Gölge Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Badem, Zafer Çavuşoğlu, Tahsin Tahmaz, Ekrem Polat ve Fatih Kırdar yer aldı.

Yaşlarına göre gruplara ayrılan sporcular, öncelikle performans testlerinden geçti. Daha sonrasında Mavi, Kırmızı ve Beyaz olarak üç farklı yaş grubunda dokuz gün boyunca basketbolun keyfini süren sporcular, NBA’in Basketbol Okulu müfredatında antrenmanlarını gerçekleştirdi. Sekizinci gün Henry Utku, Francisco Elson, ve diğer antrenörlerin katıldığı panelde gençler ve ailelerle interaktif bir panel yapıldı. NBA patentli isimlerin deneyimlerinden yararlanan sporcular, organizasyonun sonunda, imzalı katılım sertifikası alarak dokuz günlük yoğun tempoyu sonlandırdı.

NBA ve Beyaz Gölge Türkiye’de Organizasyonlarını Büyütüyor 

Kliniğin son gününde gerçekleşen Basın Toplantısı’nda NBA Operasyonlar Sorumlusu Henry Utku, Beyaz Gölge ile ortaklığın çok başarılı şekilde devam etmesinden büyük mutluluk duyduklarını bu nedenle artık Türkiye’nin farklı bölgelerinde NBA Basketbol Okulu ile yılın 12 ayı gençleri Basketbol ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu organizasyonların ilki geçtiğimiz yıl olduğu gibi 23-30 Haziran tarihlerinde The Greenpark Hotel Kartepe’de gerçekleşecek. Bu harika kamp merkezinde yine üst düzey eğitmenler genç basketbolcularla bir araya gelecek. Geçtiğimiz yılki kampa katılan Efe Tahmaz, Jr.NBA Global Kampı için Bologna’daydı ve harika bir performans gösterdi. Gelecek yıl Türkiye’yi temsil edecek basketbolcuları yine bu kamplardan seçeceğiz. Özellikle kız basketbolcuların da kampa katılması bizim için çok değerli. Kampa katılma konusunda daha girişken olmaları gerektiğine inanıyorum. Eminiz ki Türkiye’den çok yetenekli kız basketbolcular çıkacaktır. NBA olarak Türkiye’de Beyaz Gölge ile çok önemli işlere imza atıyoruz. Hem Burçin’e hem de onun değerli ekibine ve ayrıca Ekrem Polat ve İNO’ya da harika ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ederiz.”
NBA’de önemli başarılara imza atmış olan Hollandalı basketbolcu Francisco Elson ise “Türkiye’de ikinci yılım, böyle harika bir organizasyonun içinde yer almaktan gurur duyuyorum. Antrenman ve maçlarda benimle çalışmaktan heyecan duyan gençlerle bir arada olmak çok güzel bir duygu. Bunun için çok mutluyum. Bana bu fırsatı tanıyan NBA’e, Beyaz Gölge’ye çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Beyaz Gölge Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Badem, “İstanbul’da çok keyifli bir başlangıç yaptık. Harika tesislerde çok iyi sporcularla bir araya geldik. Ata Spor Kulübü ve İleri Nesil Okulları’na çok teşekkür ederiz. The Green Park Kartepe her zamanki gibi bizim kamp merkezimiz olacak ancak NBA Basketbol Okulu çalışmalarını yurt çapında genişletmemiz için NBA tam desteğini verdi. Burdur’da Nisan ayında başlayan Beyaz Gölge Spor Okulları organizasyonu içerisinde NBA Basketbol Okulu çalışmaları da yer alacak. Ayrıca Kütahya Kırdar Bilgiören Koleji’nin ev sahipliğinde 1-8 Eylül 2019 tarihlerinde Kütahya’da NBA Basketball School Kampı gerçekleşmesi sonrası çalışmalar tüm yıla yayılacak. Ayrıca Antalya ve İzmir için de yakında güzel haberlerimiz olacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler