NBA ve NBPA, devam edilmesi kararlaştırılan 2019-20 sezonuna katılmayan sekiz takımın Bubble’a katılmasını onaylayan bir bildiri yayınladı.

Coronavirus pandemisi nedeniyle önce tatil edilen ancak devamında oynatılmasına karar verilen 2019-20 sezonuna Atlanta Hawks, Charlotte Hornets, Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons, New York Knicks, Golden State Warriors veMinnesota Timberwolves dahil olmamıştı. NBA ve NBPA, ortal bildiri yayınlayarak bu sekiz takımın Bubble ortamını katılımını onayladı.

Anlaşma, oyuncuların “kampüs benzeri bir ortamda ikamet ederken” egzersiz yapmasını kapsıyor ve katılan tüm oyuncular, antrenörler ve takım personeli için “kapsamlı sağlık ve güvenlik protokollerini” içeriyor.

İlk aşamada, 14 Eylül – 20 Eylül arasında tüm katılan oyuncular, antrenörler ve personel için günlük COVID-19 testlerinin yanı sıra, ekiplerin tesislerinde gönüllü bireysel egzersizler yapılacak. 21 Eylül’den 6 Ekim’deki antrenmanların sonuna kadar devam eden ikinci aşama, günlük testlerle birlikte egzersilzer, idmanlar veya kondisyon seansları içerebilir.

Her takım, Orlando, Florida’daki takımların yaptığı gibi kendi şehrinde “kampüs benzeri bir ortam” yaratacak. Antrenmanlara katılmak için oyuncular ve takım personelinin kampüste kalması gerekecek.

Bugra Topuz

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir