NBA Podcast #4 Görsel Özeti

Haftalık podcastlerimizin bu haftaki bölümünün birinci kısmında güncel güç sıralamasını, Toronto Raptors,Houston Rockets ve Cleveland Cavaliers ve Portland Trail Blazers’ı konuştuk. 2. kısımda ise Los Angeles Lakers’ı kurtarmaya çalışıp, Orhun’un Indiana Playoff Yapar iddiasını tartıştık.

Programdan Alıntılar;

Mehmet: O resim niye var orada onu anlayamadım?

Doğuş: İşte ‘güle güle size’ anlamında abi.

Mehmet: Tamam da neden kurbağa? Neyi temsil ediyor?

Orhun: Abi podcaste iki kişi mi devam etsek…

 

Orhun: Philadelphia yazarken bir kayma olmadı yanlış anlaşılmasın. Onu diğer takımlarla aynı yere yazmaya elim gitmedi.

 

Doğuş: Utah’ta Enes ve Favors sürekli değişerek oynuyor zaten. Hücumda ve savunmada pozisyon değişimi yapıyorlar sık sık.

Mehmet: Aynen. Geçen maç Davis’i bir biri bir öteki tuttu. 43 sayı attı Davis.

 

Mehmet:Ben çok uzatmayayım, Indiana playoffa KA-LA-MAZ!

 

Doğuş: Abi çok kısa bir şey söyleyeyim. Denver birkaç maç kazandı dedin ya,biz geçen hafta yerin dibine soktuktan sonra üst üste 3 maçı da kazandılar.

 

Doğu Konferansı

pod_4 (1)

Batı Konferansı

pod_4 (2)

Toronto Raptors

Doğuş: Toronto’nun Gay takasından sonra artık iyiden iyiye kötü duruma düşeceklerine inanmaya başlamıştım ki Ujiri geldikten sonra yaptığı hamlelerle çok kısa sürede takımı bu seviyeye çıkarttı.

Mehmet: Ujiri ilk geldiğinde herkes onun sıfırdan başlayacağını düşünüyordu ama o bunu tercih etmedi ve bu yüzden de takım beklenenden çok daha kısa sürede iddialı konuma geldi.

 

Doğuş: Toronto’nun en büyük avantajı ilk 5’i ile bench oyuncuları arasındaki farkın olabildiğince az olması. Oyuna giren oyuncular elbetteki ilk 5 oyuncuları kadar iyi değiller ancak girdikleri zaman bir düşüşe de sebep olmuyorlar.

Mehmet: Abi bir de birbirlerine de çok benzer oyuncular dolayısıyla sistemlerini de sürdürebiliyorlar.

 

Orhun: Bazen düşük sıralardan playoffa girip elenmek çok göz ardı ediliyor bence. Şampiyon olamıyorsun madem orta düzey takım da olma gibi bakılıyor olaya ancak böyle takımlar için o tecrübeyi yaşayıp sonrasında kadro inşa etmek çok daha değerli bence.

Mehmet: Kesinlikle katılıyorum. Kazanma içgüdüsünü elde etme çok zor birşey.

 

Mehmet:Cavaliers’ın uyum sorunu yaşadığı, Bulls’un tek derdinin playofflara sağlık şekilde girmek olduğu bir senede Doğu’yu birinci sırada bitirseler kimse şaşırmaz sanırım.

Doğuş: Abi Rose sezonu 60 maçla falan ancak tamamlayacak anlaşılan. Cavs’ın hali malum. Raptors’u ise ekstra birşeyler yapmadan yenmek çok zor. Dolayısıyla böyle bir sonuç büyük bir sürpriz olmaz aslında.

Houston Rockets

Orhun: O zaman geleli Kemerci Howard’ın takımı Rockets’a . Mehmet Rockets’a başlarken bu sezon bariz defansif bir efor gösterdiklerini söylemek yanlış olmaz değil mi?

Mehmet: Aynen kesinlikle yanlış olmaz. Aslında Houston tek tek baktığımızda defansif olarak kötü oyunculardan oluşmuyor.

Orhun: Harden?

Mehmet: Bir tek Harden zaten. Yoksa Beverley,Ariza,Howard hepsi çok iyi savunmacılar. Ama bunun yanında Rockets NBA’in en kötü hücum eden takımı.

 

Orhun: Houston’ın derecesi çok iyi ancak diğer takımlara baktığımızda Grizzlies,Warriors,Spurs,Trail Blazers, hepsi Rockets’dan daha iyi gibi duruyor.

Doğuş: Keza Mavericks.

Orhun: Mavericks konusunda çok ikna olabilmiş değilim ben hala abi ya.

Doğuş: Bu ikisinin olası eşleşmesinde Parsons’ın intikamı da söz konusu olacak.

Mehmet: Dün aldı Parson intikamını ya. 4 sayıyla…

 

Mehmet: Harden bu sene o savunma yapmıyor imajından da biraz olsun kurtulmaya çalışıyor.

Doğuş: Abi reklamı izlemedin mi? Hiç öyle kurtulmaya çalışıyor gibi bir hali yok sanki

 

Doğuş: Mehmet ben sana bir soru sorayım sen çok izledin Rockets’ı. Bu Tarik Black Kansas’ta bile adam akıllı bir rolü olmayan sıradan bir topçuydu, NBA yapmasına hiç ihtimal vermiyordum. Ne oldu da bu adam Rockets’da 15’e yakın süre alır duruma geldi.

Mehmet: Abi o Black ile alakalı birşey değil ya. Oynayacak adam yok mecburen o oynuyor.

 

Orhun: Rockets’ın yanına üzülen surat koydum.

Mehmet: Sıktım galiba?

Doğuş: Abi çok uzun konuştun ya. Araya reklam aldık daha ne diyeyim.

Orhun: Azcık kendine gelir diye reklamı açtım falan ama hiç bana mısın demedi adam.

Cleveland Cavaliers

Doğuş: Cavs’ı izlerken sahada bir takımdan öte tek başına takılan bir sürü oyuncu görüyorum ben. Bence en büyük sorunları bu. Ama bu oyuncular olarak birbirlerinin oyunlarına alışma sürecindeler diyerek geçiştirilen konu değil onu da söyleyeyim. Daha farklı mental bir problem,sadece uyum süreciyle açıklamamız mümkün değil. 

 

Orhun: Cleveland konusunda sene başında da biz çok büyük beklentiler halinde değildik.Mehmet biraz öyleydi gerçi.

Mehmet: Abi ben nisanı bekleyin dedim,şimdi için birşey demedim ki. Nisani bekleyin görün abi,nisanı bekleyin.

Doğuş: Tamam Mehmet bekliyoruz.

Orhun: Sakin ol abi tamam.

 

Doğuş: Şu anda Cavs’da kazanmayı bilen sadece 2 oyuncu var. James ve Marion.

Orhun: Marion’un da herhangi bir şampiyonluk takımından 10 dakikadan fazla süre alması imkansız.

 

Mehmet: Şu anda Love NBA’in en çok blok yiyen 8. oyuncusu. Adam kilo verdikten sonra içerde çok büyük sıkıntı yaşamaya başladı.

Doğuş: Oyununun ne kadar dış atışlar tarafından domine edildiğini de düşünürsek bu 8. sıranın ne kadar vahim olduğu biraz daha ortaya çıkar aslında.

Portland Trail Blazers

Orhun: Portland’a direk bir soruyla başlayayım; Portland geçen senenin sonunda yaşadığı düşüşü bu sene  de yaşar mı ?

Mehmet: Normal sezon içerisinde bence o düşüşü yaşamayacaklar bence çünkü şu anda bütün oyuncular geçen sezona göre ortalama 2 dakika daha az süre alıyorlar .

Doğuş: Bence yaşayacaklar. Sebebi de geçen senenin aynısı. NBA’in en kötü benchlerinden birine sahipler. Batı’da playoff mücadelesi verirken oyuncular yıpranacak ve mecburen fiziksel bir düşüş olacak.

 

Mehmet: Portland izlemesi en zevkli takımlardan birisi. Flow hücumunu en iyi oynayan takım. Batum ve Matthews bu hücum tipine çok uygun oyuncular. Aldridge NBA’in en underrated oyuncusu büyük ihtimalle.

Doğuş: Adam atanamamış Tim Duncan resmen abi.

 

Like A Boss; Los Angeles Lakers’ı Kurtarmak

Bu haftaki konsept bölümlerin ilkinde Doğuş Özkan,yanı başındaki Lakers taraftarının(bknz. Mehmet Kart) son yıllarda çektiği ızdıraplara dayanamayarak, Los Angeles Lakers için 2 yıllık kalkınma planı hazırladı. Podcast ekibi de Doğuş’un bu planının ne kadar akla yakın olmadığını tartıştı.

pod_4 (3) pod_4 (4) pod_4 (5) pod_4 (6) pod_4 (7) pod_4 (8) pod_4 (9)

İddia Ediyorum…

İddialı açıklamalar yapıp onu savunduğumuz bu segmentimizde bu hafta Orhun Özdemir, sene başından beri dilinden düşürmediği ‘Pacers Playoff  Yapar’ iddiasını podcast ekibine sundu. Sene başında Orhun ile Mehmet arasında gerginliğe sebep olan bu iddia stüdyoyu alevlendirdi. Stüdyoda gergin anlar…

pod_4 (10)

 

Podcastin tamamı;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler