NBA Podcast #3 Görsel Özeti

Haftalık podcastlerimizin bu haftaki bölümünün birinci kısmında güncel güç sıralamasını, New York Knicks,Denvet Nuggets ve Utah Jazz’ı konuştuk. 2. kısımda ise Serbest Oyuncu Pazarı‘na göz atıp, Saksı Değilim Ben ve Top 5 konsept çalışmalarına yer verdik.

Programdan birkaç alıntı;

Mehmet:Cunnigham şimdi karavanda yaşıyormuş,takımlar da o yüzden biraz temkinli davranıyorlar onu kadroya katma konusunda.

Orhun:Karavanda yaşamak güzel bir şey aslında ya.

Mehmet:İşte tuvalet falan biraz sıkıntı.

 

Mehmet: Blair’in o Washington kadrosunda süre bulması gerektiğine inanıyorum.

Doğuş: O Washington kadrosu dediğin şampiyonluk kadrosu.

Mehmet: Orhun şuna bir şey söyle ya yine başladı.

 

Mehmet:Jeff Adriyan aslında iyi bir oyuncu.

Orhun:Kim, Cem Adrian mı?

Mehmet: Jeff Adrien diyorum abi!

 

Orhun:Ryan Kelly’nin NBA’de kendie pek yer bulabileceğini düşünmüyorum.

Doğuş:Daha programın başında New York alsın diyordun abi, noldu şimdi?

 

Doğuş: Eski tip pivot lafını hiç sevmiyorum ben,o yüzden Leonard için vintage pivot kavramını kullanmaya karar verdim.

Mehmet: Türkçe değil o yalnız.

 

Doğu Konferansı

pod3_ (1)

Batı Konferansı

pod3_ (2)

New York Knicks

Orhun:O zaman programa New York Knick ile başlayalım. Evet Mehmet, sence Fisher ne zaman kovulur?

 

Mehmet:New York üçgen oynamaya çalışıyor ama elindeki parçalar hiç üçgene uygun değil. Ayrıca bu kadar çok sorunlu adamın yan yana geldiği bir yerde başarının gelmesi zor.

 

Mehmet:O mesela neydi Dallas’taki İspanyol ya adını hatırlayamadım…

Doğuş:Calderon

Mehmet:Hah, Calderon’dan da pek birşey alamadılar henüz.

Orhun:Calderon sakat değil mi abi?

Mehmet:

Doğuş:İşte ezbere konuşunca…

 

Orhun: Abi üçgen dünyanın en overrated sistemi. Hiç kimse bilmiyordu da bir tek Jackson biliyordu, o yüzden mi başarılı oldu sanki.

Mehmet: Haydaaaaa…

 

Doğuş:Shumpert lige geldiğinden beri çok iyi bir savunmacı ama özellikle geçen sene kariyeri bir düşüş trendine girmişti. Bu sene savunması düşmeden hücumuna yaptığı eklemeler Knicks için Hardaway Jr. ile birlikte çok az iyi şeyden biri.

Mehmet:Shumpert ilk defa üst üste 7 maç çift hanelere ulaşmış. Bu baya güzel bir gelişme.

Denver Nuggets

Doğuş:Denver 2 sene önce çok değişik bir işe girişti. Playofflarda beklenti altında kalmış olsalar da sezonu çok iyi geçirdikleri bir yılın sonrasında koç Karl ve GM Ujiri takımdan ayrıldı ki o Ujiri Nuggets’dan ayrıldıktan sonra Raptors’a GM oldu. Toronto’nun hali ortada,başarıyı tek bir kişiye bağlamak doğru değil tabi ama adam iyi abi sonuçta.

 

Mehmet: Brian Shaw,eski kadrodaki oyuncular hızlı oyuna uygundular, şimdi Afflalo gibi oyuncular var bu kadroda ve takım eski oyuna uygun değil diyor. Ancak geçen sene, bir önceki sene özellikle ligin son bölümünü domine eden ve Batı’nın en tehlikeli takımlarından biri olan kadroyu, hiç bir oyuncusunu kaybetmediği halde playoffa sokamadı

Doğuş: Shaw da Phil Jackson tezgahından çıkma bir koç. Dolayısıyla o da üçgen oynamaya çok meyilli. Gerçi Shaw, illa üçgen oynatacağım diye tutturmuyor en azından. Ya da o kadar kötü oynuyorlar ki üçgeni ben çözemiyorum.

Utah Jazz

Doğuş:Quin Snyder deneme aşamasında şu ara. Sürekli bir şeyler deniyor. Çok da haklı bu konuda. Sonuçta ellerinde bir çok genç yetenek var ve bunların hangilerinin üzerine yatırım yapmaya değer olacağını ya da hangilerinin sisteme uyum göstereceğini anlamak istiyor bu sene.

 

Doğuş:Dante Exum seçildiği sıra itibariyle bir risk. Sonuçta çok gözlerden uzak kalmış ve rekabetten uzak bir yerden geldi. Ancak Jazz NBA’de en iyi draft yapan takımlardan birisi o yüzden aleyhte bir şey söylemek zor.

Mehmet:Utah’a güven ya o konuda. Daha önceki bir araştırmamızda Utah son 10 yılda en başarılı draftları yapan takım çıkmıştı. Zaten Exum’a en az 2-3 senelik bir proje olarak bakıyorlar. Beklemek lazım Exum’ı görmek için.

 

Doğuş:Enes’in performansında bir kıpırdanma olduğu gerçek. En azından biraz daha istikrarlı oynuyor. Ancak endişe verici olan ribaund konusundaki düşüşü. Enes ribaundlarda hep dominant bir oyuncuydu. Ancak bu konudaki düşüşü sıkıntı.

Orhun:Kevin Love’ın Timberwolves’daki ribaund yüzdesi ile Cavaliers’daki ribaund yüzdesi aslında bir şeyi çok net gösteriyor; ribaundları genelde takımın en baba uzunu alıyor. Ben Enes’in o ribaund sezgisinin erozyona uğradığını düşünmüyorum. Bu konudaki birinci adam olmadığı için rakamlarında düşüş var bence.

Serbest Oyuncu Piyasası

Bu bölümde Mehmet Kart, hali hazırda serbest oyuncu pazarında bulunan oyunculardan en dişe dokunur olanları ve bunlarla isimleri anılan takımları inceledi. Podcast ekibi bu oyuncuların hangilerinin hangi takımlara yararlı olup olmayacağını konuştu.

pod3_ (3) pod3_ (4) pod3_ (5) pod3_ (6) pod3_ (7) pod3_ (8) pod3_ (9)

Saksı Değilim Ben?

Bu bölümde Doğuş Özkan, NBA’de daha önceki sezonlarda uzun süreler alan,isim yapmış veya gelecek vaat ettiği düşünülen ama bu sene hem maça çıkmakta hem de çıktıkları maçlarda süre almakta zorlanan oyuncuları inceledi. Podcast ekibi bu oyuncuların daha çok oynaması gerekip gerekmediğini tartışarak onların saksı olup olmadığına karar vermeye çalıştı.

pod3_ (10) pod3_ (11) pod3_ (12) pod3_ (13) pod3_ (14) pod3_ (15) pod3_ (16)

 

Top 5: Üzerine Takım İnşa Edilebilecek Oyuncular

Bu bölümde Mehmet Kart, halen çaylak kontratı devam eden oyuncular arasından üzerine takım kurulabilecek olası oyuncuları hazırlayarak bunları En İyi 5 formatında düzenledi. Daha sonra podcast ekibi bu sıralamaya nerelerde katılıp nerelerde katılmadıklarını açıkladı.

pod3_ (17) pod3_ (18)

 

Podcastin tamamını dinlemek için;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler