#NBA oyuncuları sezona devam etme kararı aldı!

Geride bıraktığımız dakikalarda yeniden bir araya gelen NBA oyuncuları, toplantının ardından sezona devam etme kararı aldı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre NBA oyuncuları, bugün sezonun akıbetini kararlaştırmak için bir araya geldi ve toplantıdan sezona devam kararı çıktı.

Alınan devam kararına rağmen bugün oynanması planlanan üç playoff karşılaşması da ertelendi. Karşılaşmalar daha sonra belirtilen tarihlerde oynanacak.

Los Angeles Lakers ve LA Clippers oyuncuları, dün gerçekleştirilen oyuncular toplantısında sezonu sona erdirmeyi önermişti. ESPN’e göre playoff maçlarının Cuma günü yeniden başlama ihtimali bulunsa da playoff maçlarına hafta sonu dönülmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz gün siyahi ABD vatandaşı Jacob Blake’in çocukları önünde polis tarafından yedi el ateş edilerek  vurulması sonrası NBA oyuncuları dün gece bu olaya tepki gösterdi. Bu cinayetin gerçekleştiği Wisconsin eyaletine bağlı şehir olan Milwaukee’nin takımı Bucks, gece oynamaları planlanan Magic maçına çıkmama kararı aldı.

Bu karara gecenin kalan maçlarını oynayacak oyuncular da destek verince gece oynanacak tüm maçlar iptal edildi. Spor dünyasında büyük ses getiren bu boykot kararı, sadece NBA ile sınırlı kalmamış oldu.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler