30 – 26

30. Philadelphia 76ers (9-56) – Geçen Hafta: 30.

Nets dışında ligin en kötü takımlarının hepsinin en az bir galibiyet aldığı bu haftada Sixers da geleneğe uydu ve bir galibiyet aldı. Bu galibiyet de zaten Nets karşısında geldi. Çaylak Jahlil Okafor’un sezonu kapatması Sixers için zaten ilgi çekicilikten uzak bu sezonun ender ilginç taraflarından birinin daha kapanması demek.
 

29. Los Angeles Lakers (14-49) – Geçen Hafta: 29.

Lakers sezonun en büyük sürprizini Warriors’ı devirerek yaptı. Stephen Curry’i 5/15’te tutup maçı kazandılar. NBA tarihinde atılan sayı-yenilen sayı istatistiğinde arası bu kadar farklı olan iki takımdan kötünün kazandığı hiç görülmemişti. Takım bu hafta aynı zamanda Magic’i de yendi ve ender bir iki galibiyetli hafta geçirdi.
 

28. Phoenix Suns (17-48) – Geçen Hafta: 28.

Suns’ta konuşulacak tek konu var, o da Devin Booker. Çaylak şutör bu hafta oynadığı üç maçta sırasıyla 27, 32 ve 35 sayı attı ve adını iyiden iyiye duyurmaya başladı. Suns taraftarını fazlasıyla heyecanlandırıyor. Potansiyeli çok büyük. Ligin aktif oyuncular içerisinde en genç ismi olduğunu da ekleyeyim.
 

27. Brooklyn Nets (18-47) – Geçen Hafta: 26.

Nets haftayı 3’te 0 yaparak geçti, ki bu mağlubiyetlerden biri Doğu’da kendilerinden kötü tek takım olan Sixers’a karşı geldi. Hiçbir iddianın, heyecanlanacak hiçbir şey içermeyen bu sezonun sona ermesi Nets taraftarları için hiç de dert olmayacaktır eminim. Takımlarını onlar bile izlemiyor olabilir.
 

26. Minnesota Timberwolves (21-45) – Geçen Hafta: 27.

Haftayı Nets’i yenerek açan Wolves asıl büyük işi haftanın son maçında Thunder’ı Ricky Rubio’nun üçlüğüyle devirerek yaptı. Thunder gibi bir hücum takımını 96 sayıda tutabilmiş olmaları büyük başarı. Wolves için takım oyununun seviyesi, genç oyuncuların gelişimi dışında ilgi çekici tek detay.

30 – 26

Çağatay Yeni

basketbolsohbetleri.blogspot.com

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir