Dünyada artan Coronavirus vakaları nedeniyle NBA yönetimi kendi liglerinin geleceği için bir sıkı önlemler alırken yeni kurallar yayımlandı.

Buna göre Bubble adı verilen izole bir kampüste tamamlanan Playofflar’ın ardından kuralları yayımlayan NBA yönetimi NBA Drafına girecek oyuncular ile takımların yüz yüze görüşebileceğini belirtti.

Normal şartlar altında 25 Haziran’da gerçekleşmesi planan NBA Draft pandemi şartlarından dolayı 18 Kasım’a ertelenmişti.

Buna göre gelecek yılın çaylak adayları takımlar ile görüşmeye 16 Ekim’den itibaren başlayabilir ancak belirli şartlar var. Bunlardan ilki; takımların görüşmeye çağıracağı oyuncuları görüşmeden en az 48 saat önce NBA yönetimine bildirmesi gerekecek.

Ardından görüşmeye katılacak herkesin 72 saat önceden Covid-19 testinin negatif olduğunu belirten bir test sonucu göstermesi önem teşkil edecek.

Diğer bir yandan kurallar arasında görüşmeye ve deneme antrenmanına katılacak oyuncunun yanında sadece bir temsilci ve bir aile üyesi getirebileceği belirtildi.

Bunlardan herhangi biri gerçekleşmezse o görüşme yapılmayacak.

Tags: ,

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir