#NBA Draft 2022’ye ilk bakış

Editör: Büşra Sanay

NBA Draft 2022’ye ilk bakış

Kolej basketbolunda yaklaşık iki aylık bir süreç geride kaldı ve çoğu oyuncu hakkında fikir sahibi olma şansı yakaladık. Bundan ötürü NBA draft gerçekleşene kadar birçok kez yapmayı umduğum mock draftların ilkiyle karşınızdayım. Bu içerikteki asıl amacım takımlara uygun profildeki oyuncuları aramaktan ziyade, 2022 draft sınıfını elimden geldiğince sizlere tanıtmak ve hızlıca bir ilk bakış atmak.

Genel olarak bir özet geçmek gerekirse oyun kurucu arayan takımların pek memnun kalmayacağı şekilde uzun ve kanat ağırlıklı bir draft. “İlk sıradan kim seçilecek?” tartışmaları ise Paolo Banchero, Chet Holmgren ve Jabari Smith etrafında dönmekte. Kolejde ikinci sezonunu geçiren ve büyük bir çıkış yakalayan guard Jaden Ivey de onların hemen arkasında iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Bu dört isim ile ardındakiler arasında kalite farkı olduğu ise son dönemde yaygınlık kazanan görüşlerden.

Tankathon’dan yaptığım lotarya kurası sonucunda ilk sırayı New Orleans aldı. Sacramento kendini dördüncü sıraya atmayı başardı. Detroit ve Houston ise kuranın talihsiz takımları oldu.

Geri1 of 7

NBA Draft 2022’ye ilk bakış

Yazarın Diğer Yazıları

Los Angeles Lakers: İhtiyarlar heyeti mi akil ekip mi?

Lakers'ın sorunları Not: Yazı 5 Kasım 2021 tarihinde kaleme alınmıştır. NBA sezonunun heyecanını beraber yaşayacağımız gerek...