NBA Bubble | Haftada 4000 öğün yemek pişiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını nedeniyle yeni dünya düzenine geçmek zorunda kalan insanoğlunun bu konuda yaptığı mücadeleler gerçekten hayranlık uyandırıcı boyuta ulaşabiliyor.

Bunun en güncel örneği Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) yaşanıyor. Başlarda playoff ihtimali bulunan NBA tüm takımlarını toplayıp adeta bir kampüse, NBA Bubble, kapatan NBA yönetimi oyunculara çok sıkı kurallar koymuştu.

Milyon dolarlar kazanan ve bir anda bir ‘otel odasında’ kapalı kalmak zorunda kalan oyuncular zaman zaman bu kurallardan dolayı zorluk yaşasalar da bu iş sağlıklı bir şekilde günümüze kadar yürüdü.

Kampüste bulunan hiç kimsenin dışarıya çıkış yetkisi bulunmazken doğal olarak içeriye girişler de o kadar kolay olmuyor.

Amerika tabanlı web sitesi Business Insider, Bubble yaşantısı ile ilgili bir video hazırlarken bu videoda yemek konusuna dikkat çekti. 

Bubble’ın ilk günlerinde sporculardan gelen yemek şikayetleri nedeniyle NBA yönetimi alanında ün yapmış Alexia Grant gibi şefleri kampüse çağırarak onları bir nevi özel şefleri olarak tutmuşlardı.

Şef Alexia Grant’ın anlattıklarına göre Bubble‘ın ilk haftası hiç kimse izin yapmamış. Pazar günü sabah 5 sularında başlayan çalışmalar geceye kadar sürmüş ve bu tempo tam bir hafta boyunca ara vermeden sürmüş.

Bu şefler haftada 4000 bin öğün yemeği oyuncular, teknik ekipler, medya mensupları ve diğer çalışanlar ile buluşturuyor. Böylelikle herkes Bubble koşullarında en iyi yemeğe ulaşabiliyor.

Peki bu yemekler oyunculara nasıl ulaşıyor dersiniz? Aşağıda gördüğünüz haritada basketbolcuların olduğu alan toplar ile gösterilmiş. Diğer alanda ise şefler kalıyor ve bu iki alan arası geçiş kesinlikle yasak. Yemekler her gün sabah 6.30’da pişerek oyuncuların olduğu alana özel görevli bir otobüs ile beraber götürülüyor.

Oyuncular, koçlar ve medya mensupları ise özel şeflerin elinden çıkmış mis gibi yemeklerden dolayı oldukça memnun.

Business Insider


Haberin kaynağı ve konuyla ilgili video:

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir