#NBA Andrew Wiggins’e aşı yoksa basketbol da yok dedi!

Golden State Warriors‘ın yıldız oyuncusu Andrew Wiggins’in aşı olmak istememesi üzerine NBA’ye gönderdiği muafiyet talebi reddedildi.

Andrew Wiggins aşı karşıtı olan isimlerden biri. Golden State Warriors, iç saha maçlarını San Francisco eyaletinde oynuyor ve bu eyalette herhangi bir spor organizasyonunda bulunmak için aşı olma zorunluluğu bulunuyor.

NBA, Golden State Warriors’ın kanat oyuncusu Andrew Wiggins’in aşı durumuyla ilgili ayrıcalık talebini incelediğini ve reddettiğini duyurdu. Wiggins, aşılanmamış kalmak için dini bir muafiyet talep etti ancak bu NBA tarafından reddedildi.

Wiggins, takımının iç sahadaki maçlarında ve New York gibi birkaç eyalet takımına karşı da forma giyemeyecek. İşin daha da kötü kısmı için bu kısıtlama sadece maçlar için geçerli olmadığı için takımıyla birlikte antrenmanlara da çıkamayacak. Andrew, şu ana kadar hiçbir takım antrenmanında bulunmadı ve hazırlık kampına da katılamayacak gibi gözüküyor.

Andrew Wiggins, bu denklemde en az 19 maçta forma giyemeyecek gibi duruyor. Yıldız oyuncu, aşı olmamak için maç başına 350 bin dolar alacağı parasından da vazgeçti. Warriors yönetimi, aşı konusunda uzman bir doktorla ona bir görüşme ayarladı ancak Kanadalı oyuncu fikrinde değişiklik göstermeyeceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler