Nate Wolters: “Hiç iyi durumda değiliz”

Panathinaikos forması giyen Nate Wolters, Bayern Münih maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam oynanan karşılaşmada Bayern Münih’e mağlup olarak yenilgi serisinin beş maça çıkmasına engel olamayan Panathinaikos’ta deneyimli isimlerden Nate Wolters, mücadelenin ardından bu kötü gidişata dair konuştu. Gazzetta.gr’a demeç veren Amerikalı oyuncu, takım hakkında samimi özeleştirilerde bulundu.

“Gerçek şu ki; şu anda çok zorlanıyoruz ve hiç iyi durumda değiliz. Neyin yanlış olduğunu görmemiz ve bir ay önceki halimize geri dönmemiz gerekiyor. Kazanma yollarını yeniden keşfetmek için neler yapabileceğimize bakmalıyız.”

Nate Wolters, taraftarların üzgün ve sinirli olmasını haklı bulduğunu da dile getirdi:

“Evet, sorunun manevi olduğunu da söyleyebiliriz. Bir takım hedeflerine ulaşmakta zorlanıp üst üste yenilgiler yaşadığında, takım olarak değil, bireysel çapta hareket etmeye başlarsınız. Ve bu normal çünkü herkes takımı o durumdan çıkarmak ister. Yapabileceğimizi bildiğimiz ama şu anda uygulanmayan birçok şey var. Bunun nedeni de kendimize güvenerek oynamamamız.”

“İnsanların üzülmesini anlıyorum. Taraftarların, takımın kaybettiğini görünce üzülmesi normal. Ben de bunu yaşıyorum. İnsanlar potansiyelimizin hakkını vermediğimizi görünce de sinirleniyor. Biz de buna sinir oluyoruz. Gelişmenin, daha iyi oynamanın yollarını bulmalıyız.”

Panathinaikos, Dwayne Bacon transferi sonrasında bir ivme yakalamış ve kasım ortasından aralık ortasına kadar oynadığı beş maçın dördünü kazanmıştı. Ancak sonrasında dibe çakılan Yunan devi, beş maçtır kaybeder durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler