Nate McMillan:”Nick Van Exel bizi başarıya götürecek isim” #NBA

Nick Van Exel, Atlanta Hawks‘ın yeni asistan koçu oldu. Amerikalı eski NBA yıldızı, en son Memphis Grizzlies takımında antrenörlük görevinde bulunmuştu.

Nick Van Exel, özellikle doksanlı yıllardaki NBA izleyicilerinin yakından tanıdığı bir isim. Los Angeles Lakers takımının bir parçasıyken inanılmaz top hakimiyeti ve şova dayalı oyunuyla bir nesli mest etmişti. Basketbolculuk kariyerinin ardından özellikle oyun kurucu oyunculara eğitim vererek antrenörlük kariyerine adım atmış oldu.

Van Exel, NBA’de yardımcı antrenör olarak 2010 yılında Atlanta Hawks çatısı altında çalışmaya başlamıştı. Hawks’tan ayrıldıktan sonra sırasıyla Milwaukee Bucks ve Memphis Grizzlies ile çalışan tecrübeli basketbol adamı, 2015-2016 sezonunda NBA G League takımlarından Texas Legends’ta başantrenörlük deneyiminde de bulundu.

Koç Nate McMillan Nick Van Exel hakkında:” Nick Van Exel, kariyerini sonlandırdıktan sonra birçok genç guard oyuncusunun gelişiminde başrol oynadı. Genç potansiyellerin bir All-star oyuncusuna dönüşmesini sağladı. Bizim kadromuz da oldukça genç ve büyük potansiyelli oyuncular barındırıyor. Trae, Reddish, Hunter gibi oyuncuları geliştirerek bize çok katkı sağlayacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Atlanta Hawks, takımın başına Koç Nate McMillan geçtikten sonra çok yüksek bir ivme yakalayarak herkesi şaşırtıp NBA Doğu Konferansı’nda final oynamayı başarmıştı. Hala çok genç bir takım olan Hawks, potansiyelli oyuncularının kendini geliştirmesi ile önümüzdeki sezonlarda daha da iddialı olacağa benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler