Nash: “Kyrie Irving, Allen Iverson’dan daha yetenekli” #NBA

Brooklyn Nets koçu Steve Nash, oyuncusu Kyrie Irving ile Philadelphia 76ers efsanesi Allen Iverson’ı kıyasladı.

HoopsHype’dan Michael Scotto ile konuşan NBA efsanesi Nash şunları söyledi:

Bana göre Allen özeldiKyrie’nin Iverson’dan daha yetenekli olduğunu düşünüyorum. Allen farklıydı, heyecan vericiydi. Çizgiye çok sık geliyordu. Rekabetçi bir adamdı. Allen çılgın bir rakipti.
 
Kyrie, basket bulma çeşitliliği, bunu iyi bir yüzdeyle yapabilmesi, beceri düzeyi ve sayı bulma yeteneği açısından tarihi bir düzeyde. Allen Allen’dır. Tüm zamanların en iyilerinden biri. Kyrie’nin sahada beceri düzeyinde neler yapabildiğine baktığınızda ise tarihi nitelikte.

Farklı stillere sahip ve en önemlisi farklı dönemlerde oynayan oyuncularla bire bir karşılaştırmalar yapmak kolay değil. Bunu yaparken Irving’in Iverson’dan çok daha fazla verimlilik puanına sahip olduğu, ancak maç başına aldığı süreler arasında epey fark olduğuna dikkat etmek gerekir. İstatistiklere bakıldığında Allen Iverson, Kyrie Irving’e göre daha bireysel bir yıldızdı diyebiliriz. 

Kyrie Irving, bu sezon şu ana kadar 28.3 sayı, 4.8 ribaund ve 5.7 asist ortalamaları ile mücadele ediyor. Öte yandan saha içinden % 53.5, üç sayılık atışlarda % 44.7 ve serbest atışlarda % 94.8 ortalamalarıyla isabet buluyor. 

Kyrie’nin bu sezon yakaladığı 28.3 sayı ortalamasını, Iverson 14 yıllık NBA kariyerinde tam 4 kez geçmişti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler