Nadal: ”Unutulmaz bir jenerasyona sahibiz”

Tenis dünyasının başarılı isimlerinden İspanyol Rafael Nadal da İspanya ile Litvanya arasında oynanan final mücadelesini yerinden takip edenler arasındaydı. Dünya yedi numarası, FIBA’ya verdiği kısa röportajda harika bir jenerasyona sahip olduklarını belirtirken takımdaki birçok oyuncuyla da arkadaşlık ilişkilerinin iyi olduğunu ifade etti.  

14 kez grand slam zaferi yaşayan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, ülkesi İspanya ile Litvanya arasında oynanan final mücadelesi için Stade Pierre Mauroy’da yerini alanlar arasındaydı. İspanya’nın Danimarka’yı 5-0 ile geçtiği Davis Cup mücadelesinde takımına yardımcı olduktan sonra uçakla Fransa’ya hareket eden dünya yedi numarası, EuroBasket 2015’teki hemen hemen her karşılaşmayı özellikle de İspanya maçlarını takip etmeye çalıştığını söyledi. Cumartesi günü Davis Cup’ta çıktığı mücadelenin ardından Lille’e uçan ve tenis dışındaki sporlara ilgisini her zaman belirten Rafael Nadal’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Başta İspanya’nınkiler olmak üzere neredeyse her maçı izledim. Benim için burada olmak ve ülkemi destekleyebilmek büyük bir ayrıcalık. Pau’nun başını çektiği inanılmaz bir jenerasyona sahibiz ve bu jenerasyon ülkedeki her insanın hafızasında önemli yere sahip, basketbol oynadıkları on yıllık süreç bizim ülkemiz için gerçekten unutulmaz. Pau, Rudy ve Sergi (Sergio Rodriguez) yakın arkadaşlarım, hepimiz Pau’nun en iyi şampiyonalarından birini geçirdiğinden eminiz. Fransa karşısında yaptıkları ve takım olarak sergilediğimiz mücadele inanılmazdı.”


  • İçerikte kullanılan röportaj ve görsel FIBA’nın EuroBasket 2015 için tasarladığı resmi web adresinden temin edilmiş olup söz konusu röportaj İngilizce orijinalinden Türkçe’ye çevrilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler